2022. május 31.
Győri győzelmével bajnok az FTC-Telekom!
Női labdarúgócsapatunk megvédte címét a Simple Női Liga NB I-ben.

A bajnoki címvédő FTC-Telekom kedden abban a tudatban léphetett pályára a bajnoki döntő második, Győrben rendezett mérkőzésén, hogy amennyiben másodszorra is legyőzi az ETO FC Győr együttesét, lezárja az egyik fél két győzelméig tartó bajnoki döntőt. Csapatunk ennek szellemében kezdett: a 6. percben már a játékos-edző Vágó Fanny közelről veszélyeztetett.

Az első játékrészben szinte csak Fradi-helyzetet láthattunk: Vágó Fanny szabadrúgásból is veszélyes volt, 10 perccel később pedig Pusztai Sára kiugratása után Czellér Dorottya lőtt fölé. A 32. minutumban Pusztai Sára 11 méterről lőtte a kapusba ziccerét. Amikor már úgy tűnt, hogy gól nélkül ér véget a félidő, Szabó Viktória révén megszereztük a vezetést: a rendes játékidő hosszabbításában Csányi Diána beadása után közelről volt eredményes a védő (0-1).

Süvít a labda, a hálóba varrva...

A térfélcserét követően azonnal volt lehetőségünk az előny megduplázására, Pusztai Sára azonban ziccerben oldalhálót talált. Ezt követően a házigazda szerzett egy gólt, ám a játékvezető érvénytelenítette azt, miután korábban a labda elhagyta a játékteret.

Végül a 67. percben született meg a második Fradi-találat: Csányi újabb remek beadása után Pusztai Sára fejelt a kapuba közelről, 2-0-ra módosítva az eredményt.

Noha ezt követően több lehetősége is volt az FTC-Telekomnak, a hajrában a győriek szépíteni tudtak, Korsun Kateryna góljával a 83. percben 2-1-re módosult az állást. De ezzel még nem volt vége, a 90. percben ugyanis egy szögletet követően Szabó Viktória megszerezte a találkozón második, idénybeli harmadik találatát is, amellyel 3-1-re nyertünk!

Győri győzelmével 2-0 arányban nyerte meg az egyik fél második sikeréig tartó döntőt az FTC-Telekom, amely így 2015, 2016, 2019 és 2021 után fennállása ötödik bajnoki címét szerezte meg!

Bajnokcsapat, bajnokcsapat!

Simple Női Liga NB I

Döntő, 2. mérkőzés

ETO FC Győr–FTC-Telekom 1-3 (0-1)

Győr, ETO Stadion. Játékvezető: Molnár Réka

FTC-Telekom: Barti (Bednar, 90+3.) – Papp, Csigi, Németh D. – Fenyvesi – Nagy V. (Siklér, 80.), Csányi, Pusztai (Zlidnis, 90+3.), Szabó V. – Czellér (Demeter, 73.), Vágó. Játékos-edző: Vágó Fanny

Sárga lap: Korsun (44.), Nagy F. (65.), illetve Fenyvesi (56.), Vágó F. (90+1.)

Gólszerzők: Korsun (83.), illetve Szabó V. (45+1., 90.), Pusztai (67.)

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.