2023. június 1.
Győri győzelmével hatodszor bajnok az FTC-Telekom
Női labdarúgócsapatunk csütörtökön lezárta az egyik fél második sikeréig tartó bajnoki döntőt.

Lesz-e duplázás? – ez volt a Simple Női Liga NB I bajnoki döntőjének csütörtöki, második mérkőzése előtt a legnagyobb kérdés. A párharc első, hétfői felvonását a Groupama Arénában 1-0-ra megnyertük, így az ETO FC Győr elleni, csütörtöki, Győrben lejátszott meccsének úgy vághattunk neki, hogy győzelemmel lezárható a bajnoki címért zajló verseny.

Az FTC-Telekom gyakorlatilag az első félidőben lezárta a párharcot: a Győrnek nem volt kapuralövése, miközben az FTC-Telekom játékosai nyolc kaput eltaláló lövést szorgoskodtak össze. Már a 10. percben megszereztük a vezetést, miután Vágó Fanny egy beadást követően szépen vette át a labdát, majd nyolc méterről a kapuba lőtte azt (0-1).

Negyedórával később Fenyvesi Evelin szinte álló helyzetből, 15 méterről lőtt kapura, emelését pedig már nem tudta védeni a győri kapus, így megdupláztuk az előnyt (0-2). A hajrában Alesia Garcia buktatásáért jogosan ítélt tizenegyest Urbán Eszter, a büntetőt pedig Csigi Eszter magabiztosan értékesítette, kialakítva a 3-0-s részeredményt.

A térfélcserét követően először a 60. percben cseréltünk, akkor Csányi Diána helyére Pusztai Sára állt be. A játék képe a szünet után sem változott, nem forgott veszélyben a Ferencváros győzelme, sőt: a 70. percben Vágó Fanny, a 79. minutumban pedig Biljana Bradics révén szerezhettünk volna újabb gólt. Az eredmény akkor és később sem változott már, 3-0-ra nyertünk, ezzel biztossá vált, hogy az egész bajnokságot domináló csapatunk hibátlan teljesítménnyel, pontveszteség nélkül lett bajnok.

Együttesünk 2015, 2016, 2019, 2021 és 2022 után hatodszor nyerte meg a magyar bajnokságot, így ezen a nyáron is a Bajnokok Ligája selejtezőjében szerepelhet majd. A duplázás is összejött – amint 2016-ban, 2019-ben, 2021-ben és 2022-ben, úgy az idén is egyszerre lett bajnok az FTC női és férfi labdarúgócsapata.

Simple Női Liga NB I, bajnoki döntő, 2. mérkőzés

ETO FC Győr–FTC-Telekom 0-3 (0-3)

Győr, ETO Stadion. Játékvezető: Urbán Eszter

FTC-Telekom: Bíró – Ott (Demeter, 75.), Csigi, Németh D. – Barker (Bradics, 75.), Fenyvesi (Nagy V., 71.), Papp, Csányi (Pusztai, 60.), Szabó V. – Vágó, Garcia (Czellér, 70.). Játékos-edző: Vágó Fanny

Gólszerzők: Vágó (10.), Fenyvesi (26.), Csigi (42., büntetőből)

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.