2022. március 16.
Győzelem az év első tétmeccsén, irány az elődöntő!
Vágó Fanny játékos-edző szerezte csapatunk első gólját a szerdai kupamérkőzésen.

Az újév első tétmérkőzését játszotta női labdarúgócsapatunk, amely szerdán az Astra-Activtek HFC-Üllő ellen lépett pályára a Simple Női Kupa 4. fordulójában.

A legjobb négy közé jutásért játszott összecsapás alaphangját az FTC-Telekom játékos-edzője, a borítóképünkön látható Vágó Fanny adta meg, aki a 12. percben Szabó Viktória átadása után a bal alsóba lőtt, így korán megszerezte a vezetést csapatunk számára (1-0). Ellenfelünk hátrányban sem jelentett különösebb veszélyt a kapunkra, végig a mieink domináltak, újabb gólt azonban már nem tudtunk szerezni. Egygólos Fradi-vezetésnél vonultak szünetre a csapatok.

Szabó Viktória készítette elő az első Fradi-gólt

A térfélcserét követően nem változott a játék képe, ennek eredményeképpen a 60. minutumban módosult az állás: Vágó Fanny szögletből érkező beadását Németh Hanna fejelte az Astra kapujába (2-0)! A 3-0-s végeredményt végül 8 perccel a lefújás előtt Nagy Viktória alakította ki, csereként beállt játékosunk 22 méterről lőtt óriási gólt.

A magabiztos győzelemnek köszönhetően az FTC-Telekom bejutott a hazai kupasorozat elődöntőjébe.

Simple Női Kupa, 4. forduló (negyeddöntő)

FTC-Telekom–Astra-Activtek HFC-Üllő 3-0 (1-0)

Budapest, Kocsis Sándor Sportközpont. Játékvezető: Fehérvári Patrik

FTC-Telekom: Bednar – Németh H., Csigi (Demeter, 81.), Zlidnis – Csányi (Pusztai, 46.), Papp, Szabó V. (Nagy V., 65.) – Fenyvesi, Németh D. – Ivanusa (Czellér, 65.), Vágó (Siklér, 73.).

Gólszerzők: Vágó (12.), Németh H. (60.), Nagy V. (82.)

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.