2022. március 16.
Győzelem az év első tétmeccsén, irány az elődöntő!
Vágó Fanny játékos-edző szerezte csapatunk első gólját a szerdai kupamérkőzésen.

Az újév első tétmérkőzését játszotta női labdarúgócsapatunk, amely szerdán az Astra-Activtek HFC-Üllő ellen lépett pályára a Simple Női Kupa 4. fordulójában.

A legjobb négy közé jutásért játszott összecsapás alaphangját az FTC-Telekom játékos-edzője, a borítóképünkön látható Vágó Fanny adta meg, aki a 12. percben Szabó Viktória átadása után a bal alsóba lőtt, így korán megszerezte a vezetést csapatunk számára (1-0). Ellenfelünk hátrányban sem jelentett különösebb veszélyt a kapunkra, végig a mieink domináltak, újabb gólt azonban már nem tudtunk szerezni. Egygólos Fradi-vezetésnél vonultak szünetre a csapatok.

Szabó Viktória készítette elő az első Fradi-gólt

A térfélcserét követően nem változott a játék képe, ennek eredményeképpen a 60. minutumban módosult az állás: Vágó Fanny szögletből érkező beadását Németh Hanna fejelte az Astra kapujába (2-0)! A 3-0-s végeredményt végül 8 perccel a lefújás előtt Nagy Viktória alakította ki, csereként beállt játékosunk 22 méterről lőtt óriási gólt.

A magabiztos győzelemnek köszönhetően az FTC-Telekom bejutott a hazai kupasorozat elődöntőjébe.

Simple Női Kupa, 4. forduló (negyeddöntő)

FTC-Telekom–Astra-Activtek HFC-Üllő 3-0 (1-0)

Budapest, Kocsis Sándor Sportközpont. Játékvezető: Fehérvári Patrik

FTC-Telekom: Bednar – Németh H., Csigi (Demeter, 81.), Zlidnis – Csányi (Pusztai, 46.), Papp, Szabó V. (Nagy V., 65.) – Fenyvesi, Németh D. – Ivanusa (Czellér, 65.), Vágó (Siklér, 73.).

Gólszerzők: Vágó (12.), Németh H. (60.), Nagy V. (82.)

Cikkajánló

Női labdarúgóink taroltak: bajnoki cím és kupasiker

A Fradi Zóna Plusz by iFOREX Europe adásában Albert Flóriánnal és Ott Eszterrel beszélgettünk.

Bajnokcsapatunk három játékosa is az év legjobbja lett!

Tarolt az FTC-Telekom női labdarúgócsapata a RangAdó-díjátadón! Mutatjuk, mit nyertek játékosaink - VIDEÓ!

Albert Flórián: „Ebben az évben minden sikerült"

Megvan a duplázás, a Magyar Kupa-győzelem után a bajnoki címet is begyűjtötték női labdarúgóink - VIDEÓ!

FTC-ünnep: megvan sorozatban a hetedik arany

A női labdarúgó NB I döntőjében az FTC a második meccsen 8-0-ra legyőzte a Puskást, és bajnok lett.

Aranyat érne a Pancho Aréna bevétele

Ha női labdarúgóink nyernek a Puskás Akadémia ellen, akkor meglesz zsinórban a hetedik bajnoki cím.

Négy meghívó a magyar válogatottba

Könczeyné Fenyvesi Evelin, Csányi Diána, Nagy Viktória és Nagy Vanessza is készülhet a vb-selejtezőkre.

"90 percen múlik a bajnoki cím"

Női labdarúgócsapatunk nagy lépést tett a címvédés felé a Puskás Akadémia ellen - VIDEÓ!

Kiütéses győzelem a bajnoki döntő első meccsén!

Női labdarúgócsapatunk 6-2-re nyert a Puskás Akadémia ellen, jövő héten megvédheti címét.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin