2024. április 13.
Hatot lőttünk a Szombathelynek
Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

A válogatott szünet után folytatódtak a Simple Női Liga küzdelmei. A 18. fordulóban az FTC-Telekom labdarúgócsapata a Haladás Viktória együttesét fogadta szombaton a Kocsis Sándor Sportközpontban.

A Ferencváros a Kosztics – Ott, Gődér, Kovács – Papp – Hubbard, Fenyvesi, Csányi, Edwards – Diószegi, Kubassova összeállításban kezdett. Már a 11. percben megszerezhettük volna a vezető találatot, amikor Diószegi kapott remek labdát Kovácstól, de lövése a kapu fölé szállt. Majd a 28. percben Diószegi indította nagyszerűen Kubassovát, ő azonban túl nagyot tolt a labdán, így a Haladás kapusa előbb ért oda.

Az első játékrészben pontrúgásokból és helyzetekből nem volt hiány, de egyik csapat sem tudta góllal befejezni próbálkozásait, így a szünetben 0-0-s döntetlen volt az állás.

A térfélcserét követően aztán megtört a jég, az 53. percben Csányi került helyzetbe, és egy remek egyéni megmozdulás után betalált (1-0), majd három perccel később amerikai légiósunk, Jadyn Edwards duplázta meg a ferencvárosi találatok számát (2-0).

A 72. percben büntetőhöz jutott csapatunk, a labda mögé Csányi állt és magabiztosan a bal alsó sarokba lőtt (3-0). Kilenc perccel később Nadja Sztanovics cselezett ki mindenkit, és bombázott a hálóba (4-0).

Nem álltunk meg négynél, a mérkőzés utolsó perceiben még csapatkapitányunk, Fenyvesi Evelin fejelt egy gólt (5-0), majd Csányi adott nagyszerű labdát Nagy Viktóriának, aki higgadtan emelte át a kapust és szerezte meg csapatunk hatodik találatát (6-0).

Ezzel a győzelemmel bajnoki címvédő női csapatunk továbbra is az élen áll és várja a következő, Puskás Akadémia elleni összecsapást.

Simple Női Liga, 18. forduló
FTC-Telekom – Haladás-Viktória 6-0 (0-0)
Kocsis Sándor Sportközpont
FTC-Telekom: Kosztics (Barti, 46.) – Ott (Bozsik, 68), Gődér, Kovács – Papp (Nagy V., 60.) – Hubbard, Fenyvesi, Csányi, Edwards – Diószegi (Sztanovics, 46.), Kubassova (Czellér, 68.).
Vezetőedző: ifj. Albert Flórián
Gólszerzők: Csányi (53., 72.), Edwards (56.), Sztanovics (81.), Fenyvesi (90.), Nagy V. (92.)

Gólzápor az ETO ellen

Női labdarúgócsapatunk 8-0-s győzelmet aratott a Simple Női Liga 20. fordulójában.

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.