2023. március 25.
Hét gól, hét gólszerző, kiütéses győzelem
Női labdarúgócsapatunk magabiztos játékkal 7-0-ra verte bajnokin a Szekszárd együttesét.

Női labdarúgócsapatunk nem unatkozott a Haladás Viktória és a Szekszárd elleni bajnoki mérkőzések között, hiszen előbb három meghatározó játékossal, Demeter Rékával, Fenyvesi Evelinnel és Papp Lucával is szerződést hosszabbított, majd a szabadkai Spartak ellen egygólos hátrányból felállva nyert 2-1-re.

A hétközi felkészülési mérkőzésen elért 2-1-es győzelem után a Szekszárd együttesét fogadtuk immáron bajnoki találkozón a Kocsis Sándor Sportközpontban. A szabadkai együttes elleni mérkőzéssel ellentétben ezúttal nagyon gyorsan magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, Csányi Diána révén pedig a 19. percben megszereztük a vezetést (1-0). A következő tíz percben még kétszer zörgettük meg a vendégek hálóját, előbb Szabó Viktória volt eredményes (2-0), majd Papp Luca is feliratkozott a gólszerzők közé (3-0). Az első félidőben újabb gól már nem született, így 3-0-s előnnyel mentünk a pihenőre.

A szünetben két helyen is változtattunk, Fenyvesi és Ott hagyta el a pályát, Barker és Garcia érkezett. A folytatásban sem maradtak el a helyzetek, azonban a negyedik FTC-Telekom-gólra egészen a 70. percig kellett várni, amikor Garcia is betalált (4-0). Ahogy azt az első játékrészben is láthattuk, az első gól megadta a harci kedvet a mieinknek, és a 86. percig még hármat lőttünk, sorrendben Vágó Fanny, Biljana Bradic, majd végül Czellér Dorottya gólja zárta a találkozót, amelyet így végül hét különböző játékos góljaival 7-0-ra nyert meg a Ferencváros.

Bajnoki címvédő együttesünk legközelebb április 1-jén, szombaton 16.00-tól a MOL Fehérvár FC vendégeként lép majd pályára.

Női labdarúgás,
Simple Női Liga, 15. forduló

FTC-Telekom – Szekszárd 7-0 (3-0)
Budapest, Kocsis Sándor Sportközpont

FTC-Telekom: Bíró – Ott (Vágó, 46.), Csigi, Németh (Túróczy, 63.) – Fenyvesi (Barker, 46.), Papp – Czellér, Csányi, Nagy (Garcia, 46.), Szabó – Bradic
Játékos-edző: Vágó Fanny

Gólok: Csányi (19.), Szabó (22.), Papp (29.), Garcia (70.), Vágó (79.), Bradic (84.), Czellér (86.)

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.

Női MK-elődöntő: szurkolói információk

Fontos információk női labdarúgócsapatunk MTK elleni kupamérkőzésére.