2026. március 3.
Hiába a fölény, 0-0 az Andorra elleni vb-selejtezőn
Csányi Diána kezdett, Nagy Vanessza csereként lépett pályára a női labdarúgó-válogatottban.

Március 3-án, kedden játszotta első vb-selejtezőjét a C-ligában (miután a mieink a legutóbbi Nemzetek Ligájában kiestek a B-ligából) a magyar női labdarúgó-válogatott, amely csak úgy tud kijutni a 2027-es világbajnokságra, ha megnyeri a csoportját, majd a rájátszás-mérkőzéseket is sikerrel zárja a magasabb ligákból érkező ellenfelek ellen. A mieink Észak-Macedóniával, Azerbajdzsánnal és Andorrával szerepelnek egy csoportban és most utóbbi ellen, idegenben kezdték a sorozatot.

Ugyan a mieink rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, sajnos hamar kétszer is cserélnie kellett Szarvas Alexandrának sérülés miatt. Hiába jártunk többször is közel a vezetéshez, csak kapufáig jutottunk az első félidőben, majd a fordulás után Kaján lövésénél rezgett a hazai háló, de csak kívülről. Az andorraiak 17 éves kapusa megbabonázta a mieinket, ezen az estén nem tudtunk betalálni, így 0-0 lett az eredmény. Az FTC játékosai közül Csányi Diána kezdett és 63 percet töltött a pályán, Nagy Vanessza csereként szállt be, Nagy Viktória pedig a kispadról nézte végig a mérkőzést.

Legközelebb szombaton 14.30-tól Azerbajdzsánnal csap össze nemzeti csapatunk a felcsúti Pancho Arénában. Az azeriek a csoport másik mérkőzésén 2–0-ra győztek odahaza Észak-Macedónia ellen. 

Fotó: mlsz.hu

Női labdarúgás, vb-selejtező, C-liga

Andorra-Magyarország 0-0 (0-0)

2026.03.03., kedd 19.00

Andorra: Vicente - Sole Pal, Da Cruz, Marques (Planaguma, 62.), Rosas (Miranda, 74.)- Correira (Sabio, 89.), Morato, Iquierdo - Ruzafa (Lacour, 74.), Vendrell (Lluch Camin, 74.), Sin

Magyarország: Brzykcy - Nagy F., Fördős (Nagy Vir., 34.), Németh (Kovács L.,14.), Palakovics - Csiszár, Csányi (Pusztai, 63.), Süle - Mayer, Pápai (Nagy Va.,63.), Kaján (Vincze, 63.)

Sárga lapok: Vendrell (73.), Sabio (90+2), Da Cruz (90+5)

További, FTC-vel kapcsolatos vb-selejtezős eredmények:

A szerb nemzeti csapat Milicia Koszticcsal a kapuban 3-1-re kikapott Dániától az A-ligában, kapusunk a napokban Arany Labda-különdíjban részesült a szerb szövetség részéről, ezzel elismerve játékosunk teljesítményét, hogy már több, mint 50-szer (75) pályára lépett a nemzeti csapatban. Andjela Frajtovics a szünetben állt be déli szomszédunknál. Az észtek ugyancsak 3-1-re kaptak ki Bosznia Hercegovinától a C-ligában, Vlada Kubassova nem lépett pályára.

Cikkajánló

A DVTK jó főpróba lehet a Puskás elleni meccs előtt

Hosszú utazás vár a mieinkre Miskolcig, de nem jelenthet gondot a sereghajtó.

A második félidőben jöttek a gólok az újonc ellen

Női labdarúgócsapatunk 2-0-ra nyert az Astra HFC ellen a Simple Női Liga harmadik fordulójában.

Vasárnap az újonc otthonába látogatunk

Az Astra HFC ellen újabb három bajnoki ponttal szeretnénk gazdagodni.

Derbi-győzelemmel indult az új bajnoki idény

Női labdarúgócsapatunk Gégény Petra góljával 1-0-ra nyert az Újpest ellen.

Gődér: " Lépésről lépésre akarunk haladni"

Védőnk szerint a csapat egyben van és egyetlen célja lehet csak, megverni az Újpestet a derbin.

Derbivel indítjuk az átalakult bajnokságot!

Női labdarúgócsapatunk címvédőként vág neki a Simple Női Liga megújult 2026-2027-es küzdelmeinek.

Könczeyné Fenyvesi: "Elkezdjük újra az építkezést"

Női labdarúgóink kapitánya előre tekint, és reméli, hogy Csányi Diána hamar visszatérhet.

Súlyos sérülés és fájdalmas búcsú Európától

Női labdarúgócsapatunk elvesztette Csányi Diánát és a Mitrovica elleni meccset is.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin