2024. május 23.
Idegenbeli győzelem a döntő második meccsén
Női focicsapatunk 1-0-ra verte a Győrt, az aranyérem sorsa a Groupama Arénában dől el vasárnap.

Remekül és agilisan kezdtük a mérkőzést. Ezt jelezte, hogy rögtön a találkozó elején három szögletet is elvégezhettünk. Az első nagy gólhelyzetet a 24. percben alakítottuk ki: Nagy Viktória futott el a jobb szélen, beadására Diószegi érkezett, de lövése célt tévesztett. A 40. percben nagyon közel került csapatunk a vezetés megszerzéséhez: Nagy Viktória jobbról óriási erővel lőtt, de a felső lécről kifelé pattant a labda. Ez volt az első félidő legnagyobb lehetősége. Ötször próbálkoztunk lövéssel az első játékrészben, ezek közül egy találta el a kaput. A lányok mindent megtettek a vezetés megszerzéséért, de nem koronázta siker a próbálkozásaikat.

A második félidőt is nagy lendülettel kezdte csapatunk, aminek hamar meglett az eredménye. A 47. percben Túróczy ívelt be egy szögletet, a labdára Nagy Viktória érkezett, és szép mozdulattal a győri kapuba fejelt (0-1)! A 71. percben Diószegi a félpályáról vette célba a győriek hálóját, de a hazai kapus szögletre ütötte a labdát. Csapatunk, ahogy szinte a mérkőzésen végig, a hátralévő percekben is kontrollálta a játékot, több veszélyes kontrát is kialakítottunk. Főként Nagy Viktória volt elemében, aki remek teljesítményt nyújtott, ő volt a mérkőzés legjobbja. Több gól már nem esett a mérkőzésen, 1-0-s győzelmünkkel egyenlítettünk a párharcban, az egyik fél második sikeréig tartó viadalban 1-1-re módosult az állás.

A bajnoki finálé mindent eldöntő, harmadik mérkőzését május 26-án, vasárnap, 20:00-kor rendezik a Groupama Arénában.

Női labdarúgás,
Simple Női Liga, döntő, 2. mérkőzés

ETO FC Győr – FTC-Telekom 0-1 (0-0)
Győr, ETO-stadion. V.: Drabon

FTC-Telekom: Kosztics - Ott, Demeter (Bozsik, 59.), Gődér, Sztanovics - Fenyvesi, Kubassova, Edwards - Nagy V., Diószegi (Gégény, 94.), Túróczy (Czellér, 70.)
Vezetőedző: Albert Flórián
Gól: Nagy V. (47.)

A párharc állása: 1-1

Távozik Csányi Diána

A svájci első osztályú FC Zürichnél folytatja karrierjét női labdarúgócsapatunk korábbi játékosa.

Távozik Papp Luca

Magyar válogatott játékosunk a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes német Wolfsburgnál folytatja pályafutását.

„Most már edzőként is bajnok vagyok, ami óriási dolog!”

Nehézségekkel tarkított út a bajnoki címig – nagyinterjú női labdarúgóink vezetőedzőjével, Albert Flóriánnal.

Női válogatott: győzelem Svájc ellen

Női labdarúgó-válogatottunk hazai pályán 1-0-ra verte Svájcot Európa-bajnoki selejtezőn.

Vereség Svájcban

Női labdarúgócsapatunk 2-1-es vereséget szenvedett a Svájc elleni Európa-bajnoki selejtezőn.

RangAdó-díjátadó: Papp Luca az év legjobbja!

Női labdarúgócsapatunk középpályása lett a Simple Női Liga legjobbja a Magyar Labdarúgó Szövetség gáláján.

„Ezekért a pillanatokért kezdtünk focizni”

Fenyvesi Evelin könnyes szemmel, boldogan értékelte női labdarúgóink hetedik bajnoki címét – VIDEÓ!

BAJNOKCSAPAT!

Női labdarúgócsapatunk megvédte bajnoki címét, miután 4-0-ra nyert a Győr ellen a Groupama Arénában.