2023. október 27.
Játékosunk gólja is kellett a válogatott sikeréhez
A magyar női labdarúgó-válogatott pénteken 3-2-re legyőzte Észak-Írországot az NL-ben.

Harmadik mérkőzésén győzni tudott a magyar női labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája B divíziójában: az albánok elleni 1-1 és az írek elleni 4-0-s vereség után pénteken, Gyirmóton Észak-Írország ellen 3-2-re nyert Margret Kratz szövetségi kapitány együttese. Az FTC-Telekom öt kerettagja, Németh Diána, Fenyvesi Evelin, Papp Luca, Szabó Viktória és Pusztai Sára közül Németh, Fenyvesi és Szabó kezdőként kapott lehetőséget, Pusztai pedig csereként beállva 21 percet játszott.

Szabó Viktória találata alapozta meg a magyar sikert

Az első gólt a Ferencváros játékosa, Szabó Viktória szerezte, miután az oldalvonal mellől ívelte a labdát a vendégek kapujába. Az 1-0-s állás a hajráig tartotta magát, mire a 81. percben egyenlítettek a vendégek. Két perccel később Süle Dóra távolról lőve volt eredményes, ám az északírek egy büntetőből szerzett góllal erre is válaszoltak a rendes játékidő lejárta előtt egy perccel. A vége mégsem 2-2 lett, Németh Hanna 90+4. percben szerzett találatával 3-2-re győzött a vendéglátó.

Az egy győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló magyar együttes a következő mérkőzését kedden játssza, amikor Belfastban az északírek vendége lesz.

Nemzetek Ligája, B divízió, 1. csoport, 3. forduló

Magyarország–Észak-Írország 3-2 (1-0)

Gólszerzők: Szabó V. (18.), Süle (83.), Németh H. (94.), illetve Hamilton (81.), Magill (89., tizenegyesből)

Török győzelem Gyirmóton

Fenyvesivel a kezdőcsapatban szenvedett 4-1-es vereséget a női labdarúgó-válogatott Törökország ellen.

Kiütéses győzelmet aratott a női válogatott

Nemzeti együttesünk Eb-selejtezőn 5-0-ra verte Azerbajdzsánt.

Újra edzésben női labdarúgócsapatunk

Címvédő női együttesünk visszatért a Kocsis Sándor Sportközpontba.

Nadja Sztanovics távozik női csapatunktól

A montenegrói válogatott labdarúgó tavaly nyár óta erősítette az FTC-Telekomot.

Távozik Bíró Barbara

Két szezon után az ETO FC Győr együttesénél folytatja pályafutását női csapatunk korábbi kapusa.

Budapesten lesz a BL-selejtező, megvannak az ellenfelek

Sorsoltak az UEFA Női Bajnokok Ligájában.

Három játékossal erősített bajnokcsapatunk

Németh Adél, Nagy Vanessza és Zágonyi Barbara és is az FTC-Telekomban folytatja pályafutását.