Augusztus 15-én, hétfőn női labdarúgócsapatunk, az FTC-Telekom két új játékos leigazolását jelentette be. Diószegi Fanni, Nadja Sztanovics, Hodászi Eszter és Ebony Madrid így ők az ötödik és a hatodik nyári szerzemények.
Hatszoros bajnok női labdarúgócsapatuknál folytatja pályafutását Milica Kostic
. A BL-tapasztalattal rendelkező 25 éves szerb kapus idáig az előző idényben az elitsorozatban szereplő szabadkai Spartak Suboticát erősítette, eddig 33-szor lépett pályára a szerb válogatottban. Pályafutása egészen kicsi korában indult a WFC Napredak csapatánál, majd karrierje 2015-ben vett komolyabb fordulatot, amikor a Spartak Suboticához szerződött, ahol hét évet töltött el. Ezt követően 2022-ben a svéd női első osztályú Eskilstuna United együtteséhez igazolt, végül 2023 januárjában visszatért a szerbekhez.
- Büszkeséggel tölt el, hogy a magyar bajnoknál folytathatom a pályafutásomat. Szeretnék minél hamarabb beilleszkedni, és felvenni a csapat ritmusát. Szerencsésnek tartom magam, hogy mostantól a Ferencvárost erősíthetem, de ez még nem jelent semmit, keményen fogok dolgozni azért, hogy a kezdőcsapat tagja lehessek. Nem titkolt célunk, hogy összejöjjön a Bajnokok Ligája-szereplés, ezen fogunk dolgozni a továbbiakban – mondta Milica Kostic.
Vivian Konadu Adjei személyében pedig a támadósorba is erősítés érkezett. A 2000-es születésű, ghánai válogatott játékos korábban hazájában a Kumasiban, valamin
t a Thunder Queensben futballozott. Csapatunkhoz az indiai Gokulam Keralától érkezik, ahol 20 találkozón 44-szer volt eredményes. 2016-ban a ghánai U17-es csapatot képviselte a FIFA U17-es női világbajnokságon. A 23 éves támadó hazája válogatottjában is fontos szerepet tölt be, 2021. szeptember 20-án, a kameruni női válogatott elleni Aisha Buhari-kupa-mérkőzésen debütált a felnőttek között. Első gólját a mérkőzés 89. percében szerezte, amellyel Ghána 2–0-s győzelmet aratott.
- Nagyon izgatott vagyok, örülök, hogy egy ilyen nagy múltú klubhoz csatlakozhatok, mint a Ferencváros – kezdte Vivian Konadu Adjei. - Természetesen mindent meg fogok tenni azért, hogy a játékommal hozzájáruljak a csapat sikeréhez. Bízom benne, hogy eredményesek tudunk lenni, az a célunk, hogy idén odaérjünk a BL-főtáblára!
Az FTC-Telekom női labdarúgócsapata augusztus 19-én kezdi meg szereplését a hazai bajnokságban, majd szeptember elején következnek a Bajnokok Ligája-selejtezők.
Megvan a duplázás, a Magyar Kupa-győzelem után a bajnoki címet is begyűjtötték női labdarúgóink - VIDEÓ!
A női labdarúgó NB I döntőjében az FTC a második meccsen 8-0-ra legyőzte a Puskást, és bajnok lett.
Ha női labdarúgóink nyernek a Puskás Akadémia ellen, akkor meglesz zsinórban a hetedik bajnoki cím.
Könczeyné Fenyvesi Evelin, Csányi Diána, Nagy Viktória és Nagy Vanessza is készülhet a vb-selejtezőkre.
Női labdarúgócsapatunk nagy lépést tett a címvédés felé a Puskás Akadémia ellen - VIDEÓ!
Női labdarúgócsapatunk 6-2-re nyert a Puskás Akadémia ellen, jövő héten megvédheti címét.
Női labdarúgóink a Puskás Akadémiával vívnak meg az újabb bajnoki aranyéremért - VIDEÓ!
Női futballcsapatunk Nagy Vanessza duplájával 2-0-ra nyert a Puskás Akadémia vendégeként a bajnokságban.