2023. május 20.
Kiütés! Nyolcat lőttünk Kiss-Zlidnis búcsúmeccsén
Női labdarúgócsapatunk az MTK 8-0-s legyőzésének köszönhetően hibátlanul zárta az alapszakaszt.

Maximális pontszámmal listavezető női labdarúgócsapatunk az MTK együttesét fogadta a Simple Női Liga 22. fordulójában, mely egyben az alapszakasz zárómérkőzése is volt.

A mieink nagyszerűen kezdték a találkozót, Csányi Diána révén már a 3. percben megszerezték a vezetést (1-0). A hatodik percben cseréltünk: az aktív labdarúgástól visszavonuló, egyben utolsó mérkőzését csapatkapitányként játszó Kiss-Zlidnis Inna hagyta el a pályát, játékos-edzőnk, Vágó Fanny érkezett a helyére. A 14. percben Fenyvesi Evelin növelte előnyünket (2-0), majd két perccel később Szabó Viktória volt eredményes (3-0). Fél óra játék után Papp Luca is feliratkozott a gólszerzők közé (4-0). Az első félidőben újabb gólt már lőttünk, így 4-0-s előnnyel mentünk a szünetre.

A félidőben kettőt cseréltünk: Barkert Garcia, Némethet Ott váltotta. A fordulás után sem kellett sokat várni az első ferencvárosi gólra, Vágó Fanny volt eredményes (5-0). Szűk tíz perccel később Ott Eszter is gólt szerzett (6-0). A 67. percben Vágó másodszor is betalált a rivális MTK kapujába (7-0), majd a 77. percben Vas Hajna öngólja állította be a 8-0-s végeredményt.

Női labdarúgócsapatunk az MTK 8-0-s legyőzésével, hibátlan teljesítménnyel zárta az alapszakaszt, így készülhet a Győr elleni bajnoki döntő párharcára, ahol az a csapat nyer, amelyik előbb eléri a két győzelmet.

Az FTC-Telekom megnyerte mind a 22 bajnoki összecsapását, ami azt jelenti, hogy 29 év után lett ismét 100%-os magyar csapat a magyar női első osztályban. A nem mindennapi teljesítményhez 154-10-es gólkülönbség párosul.

Női labdarúgás,
Simple Női Liga, 22. forduló

FTC-Telekom – MTK 8-0 (4-0)

FTC-Telekom: Bíró – Demeter, Csigi, Németh (Ott, 46.) – Papp (Bradic, 65.) – Barker (Garcia, 46.), Fenyvesi, Csányi, Szabó – Pusztai (Czellér, 56) - Kiss-Zlidnis (Vágó, 6.)
Játékos-edző: Vágó Fanny

Gólok: Csányi (3.), Fenyvesi (14.), Szabó (16.), Papp (30.), Vágó (49., 67.), Ott (57.), Vas (77. – öngól)

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.