2022. május 26.
Magabiztos győzelem a bajnoki döntő első felvonásán
Vágó Fanny együttese 4-1-re nyert az ETO FC Győr ellen, ezzel jó helyzetből várhatja a folytatást.

Női bajnoki címvédő labdarúgócsapatunk a Simple Női Liga alapszakaszának fölényes megnyerésével bejutott az egyik fél második győzelméig tartó bajnoki döntőbe, ahol az ellenfele az ETO FC Győr. Az első összecsapást hazai környezetben játszhattuk a Kocsis Sándor Sportközpontban. Rögtön a 7. percben helyzetbe kerültünk, azonban játékos-edzőnk, Vágó Fanny fölé lőtt, ám nem sokkal később egy öngóllal megszereztük a vezetést. Egy bal oldali szöglet után a hosszú oldalról Csigi Eszter fejelte vissza a labdát a kapu elé, ami végül egy győri játékosról, Vidáról pattan a kapuba (1-0).

Rögtön a gól után Barti Lucának is be kellett mutatnia az első védését a meccsen, majd a győri kapu előtt Csigi Eszter fejjel veszélyeztetett, de Kateryna Samson bravúrral hárított. A 27. percben Szabó Viktória két kötény kiosztása után betört a tizenhatoson belülre, ám a befejezése már pontatlan volt. A félidő hajrájában a győriek átvették ugyan az irányítást, de a szünetig maradt az 1-0 nekünk.

Jól kezdtük a második játékrészt is. A 49. percben Vágó Fanny kapott remek labdát és elegáns emelésével kétgólosra növelte az előnyünket, majd az 58. percben megint Vágó Fanny volt a befejező ember, ám klasszisunk ezúttal fejjel volt eredményes Nagy Viktória beadása után. Tíz perccel később aztán végleg eldőlt a találkozó, Czellér nagy lövését Samson még hárította, de a labda pont Lara Ivanusához került, akinek már könnyű dolga volt (4-0).

A 93. percben végül korábbi játékosunk, Tiffany Cameron a becsületgólt megszerezte a vendégeknek, de címvédő együttesünk így is simán, 4-1-re megnyerte a döntő első mérkőzését, így önbizalommal telve készülhet a győri folytatásra, amelyet május 31-én, kedden 19.00-től rendeznek az ETO Stadionban.

Simple Női Liga NB I, döntő, 1.mérkőzés

FTC-Telekom–ETO FC Győr  4-1 (1-0)
Budapest, Kocsis Sándor Sportközpont. Játékvezető: Sipos Katalin

FTC-Telekom: Barti – Fenyvesi, Csigi, Csányi (Demeter, 72.), Papp – Németh, Pusztai (Siklér, 72.), Nagy V. (Czellér, 63.), Szabó V. (Zlidnis, 79.) -Ivanusa, Vágó (Nagypál, 79.). Játékos-edző: Vágó Fanny

Sárga lap: Nagy V. (11.), Csigi (34.), Papp (60.), illetve Németh L. (91.)

Gólszerzők: Vida (10., ög.),  Vágó (49., 58.), Ivanusa (68.), illetve Cameron (90+3.)

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.