Magyar bajnok és Magyar Kupa-győztes női labdarúgócsapatunk július első teljes hetében kezdte meg a közös nyári felkészülést a Kocsis Sándor Sportközpontban, majd július 15-én, csütörtökön indultak el Szlovéniába, a csapat nyári edzőtáborának helyszínére. Az UEFA Női Bajnokok Ligája augusztusi selejtezőjére készülő csapatunk a megérkezés után szinte azonnal edzésbe állt, majd vasárnap lejátszotta első felkészülési mérkőzését a szlovén ZNK Pomurje ellenében.
Nem kezdtük jól a Pomurje elleni találkozót, ugyanis a szlovén együttes már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, amit a szünetig meg is tartott. A félidőben Dörnyei Balázs felrázta a mieinket, aminek a fordulás után meg is lett az eredménye: a tizenhatos vonalánál szereztünk labdát, majd Nagy Viktória egy remek lövéssel szépített. Csupán hét percet kellett várni az újabb Fradi-gólra: régi-új játékosunk, Nagypál Fatima egy távoli bombával 2-2-re módosította az eredményt.
A mieink minden erejükkel küzdöttek a vezetés és a győzelem megszerzéséért, de a mostoha időjárással nem tudták felvenni a versenyt, és a mérkőzés helyszínére érkező hatalmas vihar miatt a 70. percben le kellett fújni a találkozót. Dörnyei Balázs együttese így 2-2-es döntetlennel zárta első felkészülési mérkőzését.
Női labdarúgás, felkészülési mérkőzés
FTC-Telekom – ZNK Pomurje 2-2 (a 70. percben az időjárás miatt félbeszakadt)
FTC: Halla – Mosdóczi, Zlidnis, Lukas, Szabó V. – Pusztai, Fenyvesi, Papp, Czellér – Vágó, Siklér
Vezetőedző: Dörnyei Balázs
Gólszerzőink: Nagy Viktória, Nagypál Fatima
Nagy Viktóriával és Csányi Diával a pályán csoportja élére került a veretlen női labdarúgó-válogatott.
Továbbra is az FTC-Telekom csapatát erősíti Diószegi Fanni és Ott Eszter – VIDEÓ!
Csányi Diána kezdett, Nagy Vanessza csereként lépett pályára a női labdarúgó-válogatottban.
Női labdarúgóinkkal az FTC-KBSC férfi bajnoki előtt találkozhat a B-Közép alatt, a kerengőn.
Női futballistáink 6-0-ra nyertek a bajnokság 13. fordulójában.
Klubunk női labdarúgócsapatának három játékosa van ott az első két vb-selejtezőjére készülő válogatottban.
Női labdarúgóink 2-2-es rendes játékidőt követően jobban bírták az idegek harcát a PAFC ellen.
A címvédő FTC-Telekom játékosai egy igazán izgalmas csapatépítővel törték meg az edzések monotonitását – VIDEÓ