2021. május 23.
Magabiztos győzelem, nálunk az előny
Női labdarúgóink Vágó Fanny, Tiffany Cameron és Fenyvesi Evelin góljával 3-0-ra győzték le az MTK-t.

A Simple Női Liga versenykiírása alapján, immáron hetedik éve harcol meg az aranyéremért a 21 forduló során kialakult sorrendben az első és a második helyen záró együttes. Ez alapján az élen végző MTK, és a második helyen záró FTC-Telekom találkozott a két nyertes mérkőzésig tartó párharcban. Az első találkozót a BVSC-Zugló stadionjában rendezték.

Az ősi rivális MTK kezdte jobban a találkozót, Mayer révén előtte is adódott az első helyzet, de Chandra Bednar bravúrosan hárított, így egyelőre maradt a 0-0. Fokozatosan átvettük az irányítást, mi domináltunk, de a gólra egészen a 39. percig várni kellett. Vágó minden rutinját bevetve két szép csellel kimozdította védőjét, majd a hosszúba lőtt (0-1). Az első félidőben újabb gól már nem esett, így egygólos előnnyel vonultunk a pihenőre.

A vezetés megszerzése lélektanilag jót tett a mieinknek, ugyanis a fordulás után még képesek voltunk fokozni az iramot. A nagy nyomás az 53. percben ismét góllá érett, amikor egy jobb oldali támadást követően Cameron húzott el befele, majd ballábás lövése talált utat a kapuba (0-2). A nyugalmat jelentő előny birtokában sem vettünk vissza a tempóból, és a ráadás perceiben feltettük az i-re a pontot: a bal sarokban Pusztai tartotta meg remekül a labdát, majd egy visszapassz után jött a beívelés, amire ragyogóan robbant Fenyvesi és belőtte a harmadikat (0-3).

A két nyert mérkőzésig tartó párharc első felvonását sikerrel vette Dörnyei Balázs együttese, mely május 26-án, szerdán 17.30-tól hazai pályán, a Kocsis Sándor Sportközpontban döntheti el az aranyérem sorsát.

Simple Női Liga, bajnoki döntő, 1. mérkőzés
MTK-FTC Telekom 0-3 (0-1)

Gólszerzők: Vágó (39.), Cameron (53.), Fenyvesi (92.)

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.