2023. április 29.
Magabiztos győzelem a DVTK otthonában
Női labdarúgócsapatunk Vágó Fanny duplájával, valamint Csigi és Pusztai találatával 4-0-s győzelmet aratott.

Magyar bajnoki és listavezető női labdarúgócsapatunk az időjárás miatt előbb félbeszakított, majd a hátralevő idővel lejátszott Kelen elleni győztes összecsapás után a DVTK együtteséhez látogatott a Simple Női Liga 19. fordulójában.

A mieink nagyszerűen kezdték a találkozót, majd egy Szabó-Vágó összjáték után utóbbi került helyzetbe, a hazai védelem csak szabálytalanul tudta megállítani, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. Csigi állt oda, majd magabiztosan lőtt a jobb felső sarokba (0-1). A folytatásban is a mieink domináltak, sorra alakítottuk ki a helyzeteket: a 35. percben Vágó Fanny egy nagyszerű szóló után 20 méterről a kapufát találta el.

Két perccel később ismét játékos-edzőnk került helyzetbe, de hiába cselezte ki a kapust és gurított a hálóba, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. Másodpercekkel később Bradic egy az egyben vezette próbálkozott, de Ádám védett. Három perccel az első játékrész vége előtt azonban már ő is tehetetlen volt, Fenyvesi lágy emelése után Vágó lépett ki a védők között, majd egy nagyszerű labdaátvétel után lőtt a kapuba, ezúttal már szabályosan (0-2). Az első félidőben újabb helyzetet már nem tudtunk kialakítani, így 2-0-s előnnyel mentünk a pihenőre.

A szünetben három helyen változtattunk: Garcia, Bradic és Barker maradt az öltözőben, míg Pusztai, Nagy és Czellér érkezett.

A fordulás után ott folytattuk, ahol az első félidőben abbahagytuk: a 47. percben Szabó került helyzetbe, de a labda a lövés pillanatában felpattant előtte, így nem találta el a kaput. Három perccel később már nem volt hiba, egy nagyszerű támadás után szabálytalankodott a DVTK védelme, Vágó pedig szabadrúgásból volt eredményes (0-3). Az 57. percben Fenyvesi cselezte át magát a miskolci játékosokon, majd Pusztait szolgálta ki, aki a kapus mellett a bal alsó sarokba gurított (0-4). A hátralevő fél órában is maradta a ferencvárosi dominancia, de hiába a mezőnyfölény, újabb gólt már nem sikerült szerezni, így az FTC-Telekom 4-0-ra győzött a DVTK otthonában.

Női labdarúgás,
Simple Női Liga, 19. forduló

DVTK – FTC-Telekom 0-4 (0-2)
Miskolc, DVTK Edzőközpont

FTC-Telekom: Bíró – Csigi, Demeter, Szabó V. – Fenyvesi, Papp – Csányi (Túróczy, 65.), Vágó (Vincze, 56.), Barker (Czellér, 46.) – Garcia (Nagy V., 46.), Bradic (Pusztai, 46.)
Játékos-edző: Vágó Fanny

Az FTC-Telekom gólszerzői: Csigi (12. – büntető), Vágó (43., 53.), Pusztai (57.)

Cikkajánló

Győzelem a szlovén rekordbajnok ellen

Női labdarúgócsapatunk 3-0-ra győzte le a ZNK Mura együttesét felkészülési mérkőzésen.

6-0 ide, jó tapasztalat a fiataloknak

Női labdarúgócsapatunk sima győzelemmel folytatta a felkészülést.

Intenzív, harcos meccset vívtunk az osztrák bajnokkal

Női labdarúgócsapatunk a hajrában maradt alul az Austria Wien ellen a Népligetben.

Így alakul át női labdarúgócsapatunk kerete

Zágonyi Barbara és Németh Adél is távozott, ám Gődér Brigitta és Vlada Kubassova marad!

Kelendőek lettek duplázó focistáink

Bajnoki és kupacímvédő női labdarúgócsapatunkból három játékos is külföldön folytatja karrierjét.

Visszatértek a lányok, elindult a felkészülés

A legutóbbi idényt kupagyőzelemmel és bajnoki címmel zárt labdarúgóink elkezdték az alapozást.

„A foci kezdettől fogva ott volt az életemben”

Női labdarúgócsapatunk középpályása a Fradival és a válogatottal is nagyszerű idényt zárt.

Ellenfelet kapott női csapatunk a BL-selejtezőben

Kilencszeres bajnok együttesünk a második fordulóban kapcsolódik be a küzdelmekbe Budapesten.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin