2023. április 29.
Magabiztos győzelem a DVTK otthonában
Női labdarúgócsapatunk Vágó Fanny duplájával, valamint Csigi és Pusztai találatával 4-0-s győzelmet aratott.

Magyar bajnoki és listavezető női labdarúgócsapatunk az időjárás miatt előbb félbeszakított, majd a hátralevő idővel lejátszott Kelen elleni győztes összecsapás után a DVTK együtteséhez látogatott a Simple Női Liga 19. fordulójában.

A mieink nagyszerűen kezdték a találkozót, majd egy Szabó-Vágó összjáték után utóbbi került helyzetbe, a hazai védelem csak szabálytalanul tudta megállítani, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. Csigi állt oda, majd magabiztosan lőtt a jobb felső sarokba (0-1). A folytatásban is a mieink domináltak, sorra alakítottuk ki a helyzeteket: a 35. percben Vágó Fanny egy nagyszerű szóló után 20 méterről a kapufát találta el.

Két perccel később ismét játékos-edzőnk került helyzetbe, de hiába cselezte ki a kapust és gurított a hálóba, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. Másodpercekkel később Bradic egy az egyben vezette próbálkozott, de Ádám védett. Három perccel az első játékrész vége előtt azonban már ő is tehetetlen volt, Fenyvesi lágy emelése után Vágó lépett ki a védők között, majd egy nagyszerű labdaátvétel után lőtt a kapuba, ezúttal már szabályosan (0-2). Az első félidőben újabb helyzetet már nem tudtunk kialakítani, így 2-0-s előnnyel mentünk a pihenőre.

A szünetben három helyen változtattunk: Garcia, Bradic és Barker maradt az öltözőben, míg Pusztai, Nagy és Czellér érkezett.

A fordulás után ott folytattuk, ahol az első félidőben abbahagytuk: a 47. percben Szabó került helyzetbe, de a labda a lövés pillanatában felpattant előtte, így nem találta el a kaput. Három perccel később már nem volt hiba, egy nagyszerű támadás után szabálytalankodott a DVTK védelme, Vágó pedig szabadrúgásból volt eredményes (0-3). Az 57. percben Fenyvesi cselezte át magát a miskolci játékosokon, majd Pusztait szolgálta ki, aki a kapus mellett a bal alsó sarokba gurított (0-4). A hátralevő fél órában is maradta a ferencvárosi dominancia, de hiába a mezőnyfölény, újabb gólt már nem sikerült szerezni, így az FTC-Telekom 4-0-ra győzött a DVTK otthonában.

Női labdarúgás,
Simple Női Liga, 19. forduló

DVTK – FTC-Telekom 0-4 (0-2)
Miskolc, DVTK Edzőközpont

FTC-Telekom: Bíró – Csigi, Demeter, Szabó V. – Fenyvesi, Papp – Csányi (Túróczy, 65.), Vágó (Vincze, 56.), Barker (Czellér, 46.) – Garcia (Nagy V., 46.), Bradic (Pusztai, 46.)
Játékos-edző: Vágó Fanny

Az FTC-Telekom gólszerzői: Csigi (12. – büntető), Vágó (43., 53.), Pusztai (57.)

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.