2023. október 21.
Másodszor is legyőztük a Puskást
Női labdarúgócsapatunk hazai pályán 3-0-ra győzött a Puskás Akadémia ellen a bajnokság 8. fordulójában.

Az Astra HFC-Üllő elleni győzelem után a 8. fordulóban a Puskás Akadémiát fogadtuk hazai pályán, a Kocsis Sándor Sportközpontban. Az idei szezonban már egyszer legyőztük egyik nagy riválisunkat a Simple Női Kupában, de a bajnokságban is bizonyítani szerettünk volna.

A 10. percben már egy hatalmas Kosztics-védésnek lehettünk szemtanúi. Majd a folytatásban lőttünk kapufát, de több helyzetünk volt a kapu előtt is, végül a 30. percben egy felcsúti öngóllal megszereztük a vezetést (1-0). A folytatásban egy nagyszerű támadást követően Garcia került helyzetbe és lőtt a Puskás hálójába (2-0), így végül az első negyvenöt perc után kétgólos előnnyel fordulhattunk.

A lendület a második játékrészre is kitartott, csapatunk támadásban volt, ígéretes gólszerzési lehetőségeket dolgoztak ki a játékosok. A mérkőzést végleg lezáró találatot a 65. percben Szabó szerezte, aki Németh remek beadását továbbította a felcsútiak kapujába (3-0), nem sok kérdést hagyva a folytatásra.

A következő mérkőzésünket a válogatott szünet után november 4-én, szombaton az ETO FC Győr ellen játsszuk majd.

Simple Női Liga, 8. forduló
FTC-Telekom–Puskás Akadémia FC 3-0 (2-0)

FTC-Telekom: Kosztics – Ott, Csigi, Németh – Fenyvesi (Gődér, 81.), Papp – Vincze (Diószegi, 75.), Pusztai, Szabó (Hodászi, 75.), Sztanovics (Nagy V., 62.) – Garcia (Madrid, 62.). Vezetőedző: Albert Flórián

Kiállítva: Németh D. (90+3.), illetve Bokor (90+4.)

Gólszerzők: Tuza (30., öngól), Garcia (36.), Szabó V. (65.)

Gólzápor az ETO ellen

Női labdarúgócsapatunk 8-0-s győzelmet aratott a Simple Női Liga 20. fordulójában.

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.