2024. január 31.
Nagy győzelem a horvát bajnok ellen
Női labdarúgócsapatunk 5-3-as győzelmet aratott az ZNK Osijek együttese elleni felkészülési mérkőzésen.

Második felkészülési mérkőzését játszotta női labdarúgócsapatunk szerdán. A horvát bajnokság tabellájának első helyén álló ZNK Osijek együttesét fogadtuk az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban. Albert Flórián vezetőedző a Barti, Hubbard, Csigi, Ott, Bozsik, Czellér, Fenyvesi, Edwards, Nagy, Csányi, Kubassova kezdő tizenegyet küldte pályára.

Az első játékrész első és egyetlen komolyabb lehetősége ellenfelünk előtt adódott, a mérkőzés 27. percében egy védelmi hibát követően megszerezte a vezetést a horvát együttes (0-1)
A folytatásban mindkét csapatnak voltak helyzetei, de a befejezések nem voltak pontosak, így a félidőre egygólos hátránnyal mehettünk.

A szünetben egy helyen változtatott a szakmai stáb, Diószegi érkezett frissítésként. Jó cserének bizonyult támadónk, ugyanis az 50. percben Kubassova kapott nagyszerű labdát, majd passzolta le Diószeginek, aki közelről gurított a kapuba (1-1). Mindössze három perccel később Fenyvesi került helyzetbe, és lőtt óriási gólt (2-1), majd Diószegi és Kubassova remek összjátékából megszereztük a harmadik találatunkat (3-1).

A folytatásban sem maradtunk gólok nélkül, a 70. percben egy eladott labdát követően szépített ellenfelünk (3-2), majd két perc elteltével az egyenlítő találatot is meglőtte a horvát együttes (3-3). A mérkőzés hajrájában az erőfeszítéseink nem voltak hiábavalóak, először Fenyvesi lába sült el ismét távolról (4-3), majd Múcková értékesített magabiztosan egy büntetőt, így végül 5-3-as győzelemmel zártuk a találkozót.

- Egy remek nemzetközi mérkőzést játszottunk. Több felállást is kipróbáltunk, több variációt gyakoroltunk. Még mindig sok a hiányzónk, de gratulálok a lányoknak, jól teljesítették az elvárt feladatokat - értékelt Albert Flórián.

Női labdarúgás,
felkészülési mérkőzés

FTC-Telekom – ZNK Osijek 5-3 (0-1)

FTC-Telekom: Barti – Hubbard, Csigi (Múcková, 65.), Ott, Bozsik - Czellér (Diószegi, 45.), Fenyvesi, Edwards, Nagy - Csányi (Gégény, 65.), Kubassova

Vezetőedző: Albert Flórián

Gólszerzők: Diószegi (50.), Fenyvesi (53., 79.), Kubassova (58.), Múcková (86.)

Vereség Svájcban

Női labdarúgócsapatunk 2-1-es vereséget szenvedett a Svájc elleni Európa-bajnoki selejtezőn.

RangAdó-díjátadó: Papp Luca az év legjobbja!

Női labdarúgócsapatunk középpályása lett a Simple Női Liga legjobbja a Magyar Labdarúgó Szövetség gáláján.

„Ezekért a pillanatokért kezdtünk focizni”

Fenyvesi Evelin könnyes szemmel, boldogan értékelte női labdarúgóink hetedik bajnoki címét – VIDEÓ!

BAJNOKCSAPAT!

Női labdarúgócsapatunk megvédte bajnoki címét, miután 4-0-ra nyert a Győr ellen a Groupama Arénában.

Vasárnap női bajnoki döntő a Groupama Arénában!

Címvédő női labdarúgóink este negyed kilenctől lépnek pályára. A belépés ingyenes!

Idegenbeli győzelem a döntő második meccsén

Női focicsapatunk 1-0-ra verte a Győrt, az aranyérem sorsa a Groupama Arénában dől el vasárnap.

Fenyvesi Evelin és Papp Luca a válogatott keretében

Két labdarúgónk képviseli klubunkat a női nemzeti csapat következő meccsein.

Vereség a döntő első meccsén

Női labdarúgócsapatunk 1-0-ra kikapott az ETO FC Győr ellen a bajnoki döntő első mérkőzésén.