2019. augusztus 13.
Nagyon közel jártunk, de nem sikerült a BL-be jutni
Fordulatos mérkőzésen kétszer is vezettünk, mégsem sikerült a továbbjutás a BL-csoportkörébe.

Bajnok és kupagyőztes női labdarúgócsapatunk eddigi mindkét, Slovan és Agarista elleni BL-selejtezőjét is megnyerte. A csoport utolsó mérkőzésén a szintén hat ponttal álló Spartakkal néztünk szembe, így ez a találkozó döntött arról, hogy ki jut tovább a Bajnokok Ligája főtáblájára.

Első félidő

Az első percben rögtön Samu Annának kellett résen lennie, majd egy hosszú indítást is fel kellett szednie. Ezután Pusztai, majd Mosdóczi megmozdulásánál sem sikerült helyzetet kialakítanunk, a 10. percben azonban már összejött: Diószegi lecsorgó labdája Fenyvesi lövését először blokkolták, másodjára a léc alá tartó labdát kiütötte a kapus.

A 20. percben Vágó Fanny vette át a labdát a tizenhatos előterében, majd ellőtt a kapus mellett, ezzel előnyhöz juttatva csapatunkat (1-0)! A félidő végén Samunak kellett még bemutatnia egy nagy védést, majd a szögletet is lehúzta.

Második félidő

Az 55. percben Matic átadása után Filipovic a jobb alsónkba lőtt, ezzel egyenlített ellenfelünk (1-1). A 77. percben Vágó Fanny vette át a labdát a tizenhatos vonalán, majd egy igazítás után a hosszú felsőbe emelt, ezzel újra mi vezettünk (2-1)! Sajnos csak két percig tartott az örömünk, Matic kilőtte a hosszút, és 2-2-re módosította az állást, sőt, a végeredményt is beállította.

Így bár hatalmasat küzdöttünk, végül jobb gólkülönbségének köszönhetően a Spartak jutott be a Bajnokok Ligájába.

Női labdarúgás, Bajnokok Ligája, selejtező, 5. csoport, 3. mérkőzés
Pozsony, Stadion Pasienky, 17.00
FTC-Telekom - ZFK Spartak Subotica 2-2 (1-0)
FTC: Samu – Mosdóczi, Rőhberg, Zlidnis, Erman (Szabó V., 68.) – Aleksic – Csiki, Fenyvesi, Pusztai (Kapetanovic, 82.) – Diószegi (Kocsán, 56.), Vágó.
ZFK Spartak: Kostic – Adamek, Slovic, Vajda, Lukas – Porter, Pavlovic, Fiedler – Filipovic, Delgadillo (Baka, 88.), Matic (Williams, 82.).
Sárga lap: Aleksic (66.), illetve Adamek (74.)
Gól: Vágó (20., 77.), illetve Filipovic (55.), Matic (79.)

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.