Történelmi mérkőzésnek adott otthont az Új Hidegkuti Nándor Stadion péntek este, a magyar női labdarúgó-válogatott ugyanis története során először találkozott Luxemburg együttesével hivatalos mérkőzésen. A felkészülési találkozón az FTC-Telekom három kerettagja közül egy játékos, Fenyvesi Evelin került be a meccskeretbe, egyúttal a kezdőcsapatba is, Ott Eszter és Nagy Vanessza ezúttal nem kapott lehetőséget.
Jól kezdték a magyarok a mérkőzést, a 3. percben Fenyvesi átadásából Pápai Emőke a kapuba talált, ám les miatt érvénytelenítették a gólt. Ezt követően is lendületben maradtak a mieink, volt kimaradt ziccerünk és kapufánk is. Az első vendéghelyzetre a 27. percben kellett várni, a magyar válogatott kapuját védő Lauren Brzykcy bravúrral védett. Egy perccel később megszereztük a vezetést, Mayer Zsófia révén (1-0). Újabb egy percre rá korábbi játékosunk, a női BL-ben két mérkőzésen két gólnál járó Pusztai Sára duplázta meg az előnyt (2-0), így mentünk szünetre.
A második félidőre nem változott a játék képe, továbbra is a magyar együttes uralta a mecset, sőt, a csereként beálló Kaján Zsanett villanása után már hárommal vezettünk (3-0). A 75. percben Csiszár Henrietta bombázott a kapuba, beállítva a végeredményt (4-0). Az utolsó percben Németh Hanna egy szöglet után a lécre fejelt, az eredmény azonban már nem változott.
A magyar női labdarúgó-válogatott magabiztos fölénnyel 4-0-ra győzött Luxemburg ellen felkészülési meccsen, egyben a két együttes első hivatalos egymás elleni mérkőzésén.
Női labdarúgás, válogatott felkészülési mérkőzés
Magyarország – Luxemburg 4-0 (2-0)
Magyarország: Lauren Brzykcy - Nagy Fanni (Palakovics Laura, 76.), Kovács Laura, Németh Hanna, Szabó Viktória - Csiszár Henrietta (Savanya Csilla, 76.) - Mayer Zsófia, Pusztai Sára (Pulins Brigitta, 63.), Fenyvesi Evelin (Süle Dóra, 46.), Csiki Anna (Kaján Zsanett, 63.) - Pápai Emőke
Gólok: Mayer (28.), Pusztai (29.), Kaján (65.), Csiszár (75.)
Jadyn Edwards 2024 januárja óta erősíti női labdarúgócsapatunkat.
Női labdarúgócsapatunk 16 éves játékosa mesélt többek között karrierje kezdetéről is – VIDEÓ!
Női labdarúgócsapatunk 2-0-ra legyőzte a Budapest Honvéd együttesét a Simple Női Ligában.
Plamenova Dimanova Nikol mostantól felnőtt női együttesünket erősíti.
Női labdarúgócsapatunk hazai rangadón maradt pont nélkül a Simple Női Ligában.
Női labdarúgócsapatunk 1-0-ra győzött a KÉSZ-St. Mihály-Szeged vendégeként a bajnokságban.
Címvédő női labdarúgócsapatunk 4-1-re nyert a Simple Női Ligában.
A Simple Női Ligában rendezett örökrangadót 2-0-ra nyerte címvédő női labdarúgócsapatunk.