2025. április 4.
Nemzetek Ligája: vereség Szerbia ellen
FTC-játékosok nélkül szenvedett 1-0-s vereséget a magyar női labdarúgó-válogatott Gyirmóton.

Egy győzelem és egy döntetlen után a harmadik körben Szerbia ellen folytatta szereplését a magyar női labdarúgó-válogatott az UEFA Nemzetek Ligája B-divíziójában Gyirmóton. Szarvas Alexandra szövetségi kapitány három Fradi-játékost, Könczeyné Fenyvesi Evelint, Nagy Viktóriát és Nagy Vanesszát hívta be a csapatba, ám a déli szomszédunk elleni mérkőzést mind a hárman a kispadról nézték végig. A vendégek kapuját a szintén ferencvárosi Milica Kosztics védte.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, de gól nem született. A fordulás után kezdeményezőbbé vált a magyar válogatott, több ígéretes helyzet is kialakult a szerb kapu előtt. A 62. percben meglett a szerbek első kaput eltaláló kísérlete, de Brzykcy védett, ám hét perccel később Papp eladott labdája után Matejics kapu felé fordult és hatalmas gólt lőtt (0-1). Pápai lábában volt az egyenlítés, de Kosztics védett, majd a lefújásig már nem sikerült betalálnunk. Vereségét követően a magyar válogatott a kvartett harmadik helyén áll a szerbek és a finnek mögött, a másik meccsen az északiak 0-0-s döntetlent játszottak a fehéroroszokkal. Folytatás négy nap múlva a finnek ellen.

Női labdarúgás, UEFA Nemzetek Ligája B-divízió

Magyarország-Szerbia 0-1 (0-0)

2025.04.04., péntek 20.00, Gyirmót

Magyarország: Brzykcy, Kovács L., Fördős, Németh H., Németh D. – Nagy F. 
(Papp L., 64.), Csiszár - Zeller, Csányi (Pusztai, 75.), Szabó V. 
(Pápai, 64.) – Csiki (Nagy V., 86.)

Szerbia: Kosztics – Frajtovics, Slovics, Damjanovics, Petrovics (Ivanovics, 56.) – Blagojevics (Ilics, 56.), Milivojevics (Stokics, 79.), Cankovics (Mijatovics, 90+1), Filipovics (Stupar, 90+1) – Poljak, Matejics

Gól: Matejics (69.)

Cikkajánló

Sajtóakkreditáció a Győr elleni bajnoki döntőre

A média munkatársai május 20-a, kedd 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat.

,,A mentális erőnket mutatja, hogy győzni tudtunk”

Női labdarúgócsapatunk megnyerte a bajnoki döntő első meccsét, a főszereplők értékeltek – VIDEÓ!

Győrben győztünk a bajnoki döntő első meccsén!

Nagy Vanessza második félidőben szerzett fejes gólja eldöntötte az ETO FC Győr elleni összecsapást.

Szurkoljon a Groupama Arénában a női bajnoki döntőn

Női labdarúgóink Groupama Arénában rendezendő találkozójára ingyenes jegy kiváltásával tud belépni.

Győzelemmel hangoltunk a Győr elleni döntőre

Női labdarúgócsapatunk már az első játékrészben eldöntötte a KÉSZ-St. Mihály elleni hazai bajnokit.

Hoztuk a kötelezőt, egy lépésre a bajnoki döntő!

Női labdarúgóink 9-0-ra nyertek Üllőn az Astra HFC ellen, Nagy Vanessza ismét négy gólt vágott.

Nagy négyet lőtt, nyolcgólos győzelem Szekszárdon

Női labdarúgóink 8-0-ra nyertek a tolnai vármegyeszékhelyen, újabb lépést téve a bajnoki döntő felé.

Pompás első félidő és ötgólos siker a DVTK ellen

Női labdarúgócsapatunk 5-0-ra győzte le a Diósgyőrt a bajnokság 20. fordulójában.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin