2024. február 27.
NL: A B-ligában szerepel majd a női válogatott
Papp Luca végigjátszotta a női labdarúgó-válogatott Belgium elleni Nemzetek Ligája mérkőzését.

A magyar női labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája rájátszásában Belgiummal vívott párharcot azzal a téttel, hogy a következő NL-idényben az A-ligában szerepelhessen. Az első mérkőzésen 5-1-es belga siker született, így nehéz dolga volt a visszavágón Margret Kratz szövetségi kapitánynak, aki a kezdőbe jelölte az FTC-Telekom középpályását, Papp Lucát, aki az első találkozót két sárga lapja miatt kénytelen volt kihagyni.

Jól kezdtek a magyarok, a 26. percben Kaján Zsanett révén megszerezték a vezetést. Az előny nem maradt meg a félidőre, mert Belgium a 44. percben egyenlített. A folytatásban az 54. percben egy büntetőt követően már ellenfelünk vezetett, majd Wullaert harmadik góljával már 3-1 volt az állás. Ezt követően a szünetben csereként beszállt Janssens kétszer volt eredményes, ezzel beállította az 5-1-es végeredményt.

Ezzel eldőlt, hogy Magyarország női labdarúgó-válogatottja a B-ligában indul a Nemzetek Ligája következő kiírásában.

Női labdarúgás, Nemzetek Ligája, rájátszás, 2. mérkőzés
Belgium-Magyarország 5-1 (1-1)
Magyarország: Szőcs - Kovács, Turányi, Németh, Nagy F (Vachter, 79.) - Csiszár, Papp - Zeller, Süle (Pápai, 58.), Szabó V. - Kaján (Siber, 79.)
Sárga lap: Blom (22.), Turányi (40.), Delacauw (71.)
Gólok: Wullaert (44., 54., 57.), Janssens (74., 80.), illetve Kaján (26.)

Török győzelem Gyirmóton

Fenyvesivel a kezdőcsapatban szenvedett 4-1-es vereséget a női labdarúgó-válogatott Törökország ellen.

Kiütéses győzelmet aratott a női válogatott

Nemzeti együttesünk Eb-selejtezőn 5-0-ra verte Azerbajdzsánt.

Újra edzésben női labdarúgócsapatunk

Címvédő női együttesünk visszatért a Kocsis Sándor Sportközpontba.

Nadja Sztanovics távozik női csapatunktól

A montenegrói válogatott labdarúgó tavaly nyár óta erősítette az FTC-Telekomot.

Távozik Bíró Barbara

Két szezon után az ETO FC Győr együttesénél folytatja pályafutását női csapatunk korábbi kapusa.

Budapesten lesz a BL-selejtező, megvannak az ellenfelek

Sorsoltak az UEFA Női Bajnokok Ligájában.

Három játékossal erősített bajnokcsapatunk

Németh Adél, Nagy Vanessza és Zágonyi Barbara és is az FTC-Telekomban folytatja pályafutását.