2025. május 30.
Női NL: A ráadásban szerzett góllal nyertek a szerbek
Nagy Vanessza csereként beállva 20 percet töltött a pályán az 1-0-ra elveszített találkozón.

A magyar női labdarúgó-válogatott Szerbia vendégeként lépett pályára a Női Nemzetek Ligája B-divíziójában. A hazaiak kapujában az FTC-Telekommal magyar bajnoki címet nyert Milica Kosztics állt, míg nemzeti együttesünk kispadján Könczeyné Fenyvesi Evelin, Nagy Vanessza és Nagy Viktória várt bevetésre.

Az első perctől kezdve kiélezett, sok párharccal sűrített volt a találkozó. Mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a 12. percben hiába fejelt Damnjanovics a kapunkba, les miatt nem volt érvényes a találat. Ezt követően is a szerbek domináltak, a játékrész legnagyobb helyzete azonban a mieink előtt adódott, de Pápai lövését Kosztics védte.

A szünet után mi kezdtünk jobban, többször is veszélyeztettünk, de nem sikerült élni a lehetőségekkel. Az utolsó 25 percre ismét kézbe vette az irányítást a szerb együttes. A mieink közül Nagy Vanessza a 70. percben állt be. Hiába a sok-sok helyzet mindkét oldalon, szinte az utolsó másodpercig úgy tűnt, gól nélküli döntetlen lesz a vége, azonban a 90+7. percben az ex-ferencvárosi Poljak fejelt a kapunkba (1-0), ezzel pedig Szerbia győzött.

A mieink június 3-án 19 órakor Fehéroroszország ellen zárják Nemzetek Ligája-sorozatukat a szegedi Szent Gellért Fórumban.

Női labdarúgás,
Nemzetek Ligája, B-divízió

Szerbia - Magyarország 1-0 (0-0)
Szerbia, Ópazova

Magyarország: Lauren Brzykcy - Kovács Laura, Turányi Lilla, Németh Hanna, Németh Diána - Papp Luca (Nagy Fanni, 70.), Csiszár Henrietta - Csiki Anna, Csányi Diána (Nagy Virág, 84.), Szabó Viktória (Vincze Borbála, 90.) - Pápai Emőke (Nagy Vanessza, 70.)
Szövetségi kapitány: Szarvas Alexandra

Gólszerző: Polljak (90+7.)

Cikkajánló

Intenzív, harcos meccset vívtunk az osztrák bajnokkal

Női labdarúgócsapatunk a hajrában maradt alul az Austria Wien ellen a Népligetben.

Így alakul át női labdarúgócsapatunk kerete

Zágonyi Barbara és Németh Adél is távozott, ám Gődér Brigitta és Vlada Kubassova marad!

Kelendőek lettek duplázó focistáink

Bajnoki és kupacímvédő női labdarúgócsapatunkból három játékos is külföldön folytatja karrierjét.

Visszatértek a lányok, elindult a felkészülés

A legutóbbi idényt kupagyőzelemmel és bajnoki címmel zárt labdarúgóink elkezdték az alapozást.

„A foci kezdettől fogva ott volt az életemben”

Női labdarúgócsapatunk középpályása a Fradival és a válogatottal is nagyszerű idényt zárt.

Ellenfelet kapott női csapatunk a BL-selejtezőben

Kilencszeres bajnok együttesünk a második fordulóban kapcsolódik be a küzdelmekbe Budapesten.

Hollandia vár a mieinkre az októberi vb-selejtezőn

A rájátszás első körében hazai pályán kezdi a párharcot a magyar női labdarúgó-válogatott.

Fradi-játékosok góljaival nyert a nemzeti csapat

A magyar női labdarúgó-válogatott Andorra fölényes legyőzésével zárt csoportjában.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin