A labdarúgó Simple Női Liga 18. fordulójában a Kocsis Sándor sporttelepen a címvédő együttesünk, az FTC-Telekom a Puskás Akadémiát fogadta. A találkozó rendkívül fontos volt a bajnoki döntő szempontjából, mert ha ezen a meccsen kikap Albert Flórián vezetőedző zöld-fehér csapata, akkor jelentős hátrányba kerül az éllovas Győr és a felcsútiak mögött.
Az első félidőben a kezdeti 25 percet megnyomta a vendég csapat, a 23. percben pedig próbálkozásaikat siker koronázta, Mayer Zsófia vette be a kapunkat (0-1). A gól után csapatunk rendezte sorait és a folytatásban kiegyensúlyozott csata folyta a pályán.
A fordulás után is a mieink akarata érvényesült inkább, de helyzeteinket sajnos nem sikerült gólra váltani. A találkozót a Puskás 1-0-ra megnyerte és a tabella második helyén 4 pontra növelte előnyét harmadik pozícióban álló csapatunk előtt.
Női labdarúgás
Simple Női Liga, 18. forduló
FTC-Telekom – Puskás Akadémia 0-1 (0-1)
FTC: Kosztics – Hanász (Demeter, 79.), Túróczy, Zágonyi (Gágyor, 83.), Gilbert, Ott, Garcia, Nagy Vi., Edwards, Gégény, (Csigi, 69.), Nagy Va.
Vezetőedző: Albert Flórián
Gól: 0-1 Mayer (23.)
Női labdarúgócsapatunk 3-0-ra győzte le a ZNK Mura együttesét felkészülési mérkőzésen.
Női labdarúgócsapatunk sima győzelemmel folytatta a felkészülést.
Női labdarúgócsapatunk a hajrában maradt alul az Austria Wien ellen a Népligetben.
Zágonyi Barbara és Németh Adél is távozott, ám Gődér Brigitta és Vlada Kubassova marad!
Bajnoki és kupacímvédő női labdarúgócsapatunkból három játékos is külföldön folytatja karrierjét.
A legutóbbi idényt kupagyőzelemmel és bajnoki címmel zárt labdarúgóink elkezdték az alapozást.
Női labdarúgócsapatunk középpályása a Fradival és a válogatottal is nagyszerű idényt zárt.
Kilencszeres bajnok együttesünk a második fordulóban kapcsolódik be a küzdelmekbe Budapesten.