2020. július 21.
Simple Női Liga: megvan a sorsolás, itthon kezdünk
Női labdarúgócsapatunk a Szent Mihály FC-t fogadja a bajnokság első fordulójában augusztus közepén.

A Magyar Labdarúgó Szövetség székházában elkészítették a Simple Női Liga, a női NB II és a női Magyar Kupa sorsolását – adta hírül az mlsz.hu.

Ahogy azt a 2019/20-as szezont a koronavírus-járvány miatt lezáró határozatból már tudni lehetett, a női mezőnyben sem kiesők, sem feljutók nem voltak, így az előző kiírás nyolc csapata vág neki ezúttal is az élvonal küzdelmeinek. Ennek alapján az FTC-Telekom ellenfelei idén is az MTK, a DVTK, az Astra, a Haladás-Viktória, az ETO FC Győr, a Kelen és a Szent Mihály lesznek.

A lebonyolítás az előző idényre tervezettel megegyezik, vagyis a csapatok háromszor játszanak egymás ellen a bajnokság alapszakaszában, majd a 21 forduló után kialakult helyezések szerint következnek a helyosztók: az első két helyezett két győzelemig tartó bajnoki döntőt vív egymással, a 3-4. csapatok a bronzéremért csapnak össze, és így tovább. A három fordulós bajnokságban a legutóbbi teljes idény, vagyis a 2018/19-es bajnokság első négy helyezettje, vagyis a Ferencváros, az MTK, a DVTK és a Haladás-Viktória szerepelhet majd többször hazai pályán.

A bajnokság augusztus 15-én, szombaton rajtol. Az első fordulóban az FTC-Telekom a Szent Mihály csapatát fogadja az FTC Női Labdarúgó Központban. Legnagyobb riválisunkkal, az elmúlt öt évben bajnoki döntős ellenfelünkkel, a legutóbb idén júniusban a BL-kvalifikációs párharcon legyőzött MTK-val október elején, a bajnokság hatodik fordulójában találkozunk majd először. A pontos kezdési időpontokról, és a további dátumokról az MLSZ később ad tájékoztatást.

A Magyar Kupa küzdelmei is augusztus 15-én rajtolnak, ám az első és a második fordulóban csak alacsonyabb osztályú csapatok lépnek pályára, az élvonalbeli együttesek, így a 2019-es győztes, így címvédő Ferencváros a harmadik körben csatlakoznak majd.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.

Női MK-elődöntő: szurkolói információk

Fontos információk női labdarúgócsapatunk MTK elleni kupamérkőzésére.

Továbbra is az élen csapatunk

Kubassova és Edwards góljával 2-0-s győzelmet arattunk az Astra ellen.

„Babonás vagyok, a cipőmet sem takarítom meccs után!”

Válogatott női labdarúgóinkkal folytatódott a Kire jellemzőbb? – kvízsorozat a Fradi TV-ben – VIDEÓ!

Elhoztuk a három pontot Budaörsről

Sztanovics és Diószegi góljával 2-0-s győzelmet arattunk a Simple Női Liga 14. fordulójában.

Kiütöttük a DVTK-t a kupában

Csapatunk 7-0-s győzelmet aratott a Diósgyőr ellen a kupasorozat 5. fordulójában.