2019. június 20.
Sorsolnak a női BL-ben is – ők lehetnek az ellenfeleink
Pénteken kiderül, melyik csapatokkal küzd meg a Bajnokok Ligája főtáblájáért női labdarúgócsapatunk.

Az FTC-Telekom női labdarúgócsapata mindent vitt a 2018/19-es szezonban. Dörnyei Balázs együttese előbb egy sokáig emlékezetes fináléban zsinórban ötödik alkalommal elhódította a Magyar Kupát, majd kettőből két győzelemmel térdre kényszerítette a címvédő MTK-t a bajnoki döntőben, így két szűk esztendő után visszahódította a magyar bajnoki trófeát is. A Fradi így 2015 és 2016 után ismét megméretheti magát a Bajnokok Ligája selejtezőjében – az első két alkalommal nem sikerült továbbjutni a négycsapatos selejtezőcsoportból.

A női Bajnokok Ligáját jelenlegi formájában a 2009/10-es idény óta rendezik meg, a legutóbbi kiírás döntőjét Budapesten, a Groupama Arénában játszották, és a háromszoros címvédő Olympique Lyon 4-1-es győzelmet aratott a Barcelona felett.

A sorozatban valamennyi UEFA tagállam női bajnokcsapata indulhat, hozzájuk csatlakozik a címvédő, illetve az első tíz helyen rangsorolt országok bajnoki ezüstérmesei. Magyarországnak egy induló helye van, ezt idén a Ferencváros szerezte meg.

A kiemelt csapatok (a legjobb tíz ország két csapata) automatikusan a 32-es főtáblára kerülnek, a többiek selejtezőt játszanak, ahol négycsapatos minitornákon mérik össze erejüket. A 2019/2020-as kiírásra rekordlétszámú, 62 együttes kapott lehetőséget az indulásra. Közülük 22 együttes ott van a főtáblán, a maradék negyvenet pedig tíz négycsapatos csoportba sorsolják.

A Ferencváros is a selejtezőkben érdekelt, amelynek sorsolását június 21-én, pénteken 13.30-kor tartják, és élőben követhető lesz ITT. A mieink aktuális UEFA koefficiensük alapján a második pozíciós kalapból várják a sorsolást, ami azt jelenti, hogy papíron egy erősebb, és két gyengébb ellenféllel kerülnek össze.

A sorsolás előtt már ismert a tíz selejtezőcsoport házigazdájának kiléte, őket kiemelték egy külön kalapba, és elsőként húzzák ki őket majd, de az 1-10. számú csoportokba koefficiensük alapján kerülnek be az 1-4. pozíció valamelyikére, és eszerint kapnak három másik kalapból ellenfeleket. (Például, a leendő házigazda, de koefficiense alapján harmadik pozíciós Slovan Bratislava mellé csoportjába egy első, egy második és egy negyedik pozíciójú ellenfelet húznak majd ki, és így tovább.)

A kalapok beosztása a következő:

Első kalap (Házigazdák)
Gintra Universitetas (LTU) - 1
FC Twente (NED) – 1
SFK 2000 Sarajevo (BIH) – 1
Kharkiv (UKR) – 2
Pomurje Beltinci  – 2
Anderlecht (BEL) – 3
Slovan Bratislava (SVK) – 3
Breznica Pljevlja (MNE) – 3
Flora Tallinn (EST) – 3
Rīgas Futbola skola (LVA) – 4

Második kalap (negyedik pozíciós csapatok)
Birkirkara (MLT)
EBS/Skála (FRO)
Linfield (NIR)
Mitrovica (KOS)
Agarista - SS Anenii Noi (MDA)
ŽFK Dragon 2014 (MKD)
Bettembourg (LUX)
FC Nike (GEO)
Alashkert (ARM)

Harmadik kalap (harmadik pozíciós csapatok)
Wexford Youths (IRL)
ASA Tel-Aviv University (ISR)
Braga (POR)
Cardiff Met (WAL)
ŽNK Split (CRO)
Beşiktaş (TUR)

Negyedik kalap (második pozíciós csapatok)
Sturm Graz (AUT)
PAOK (GER)
Breidablik (ISL)
PK-35 Vantaa (FIN)
Górnik Łęczna (POL)
Ferencváros (HUN)
Vllaznia (ALB)
NSA Sofia (BUL)

Ötödik kalap (első pozíciós csapatok)
LSK Kvinner (NOR)
BIIK-Kazygurt (KAZ)
Apollon LFC (CYP)
ŽFK Spartak (SRB)
FC Minsk (BLR)
Universitatae Olimpia Cluj (ROU)
Hibernian (SCO)

A selejtezőcsoportban minden csapat egyszer mérkőzik meg egymással, és három kör után az első helyezett jut tovább a 32-es főtáblára, ahonnan oda-visszavágós, egyenes kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem.

A női Bajnokok Ligája menetrendje:
A selejtező sorsolása: 2019. június 21., Nyon
Selejtező: 2019. augusztus 7-13.
A legjobb 32 párosításának sorsolása: 2019. augusztus 16., Nyon
Legjobb 32: 2019. szeptember 11/12 és szeptember 25/26
A nyolcaddöntő sorsolása: 2019. szeptember 30., Nyon
Nyolcaddöntők: 2019. október 16/17 és október 30/31
A negyeddöntők és az elődöntők sorsolása: 2019. november 8., Nyon
Negyeddöntők: 2020. március 24/25 és április ½
Elődöntők: 2020. április 25/26 és május 2/3
Döntő: 2020. május 24., Bécs, Viola Park

Cikkajánló

Zsinórban negyedszer győztünk a felkészülés alatt

Női labdarúgócsapatunk nyolc gólt lőtt a szlovén Pomurje elleni felkészülési mérkőzésen.

Fölényes győzelem a Sturm Graz ellen

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-1-re nyert felkészülési mérkőzésen osztrák ellenfele ellen.

Fölényes győzelem a harmadik edzőmeccsen

Az FTC-Telekom szombaton a szlovák Spartak Myjavát verte meg 12-3-ra.

A Bordeaux-ban folytatja korábbi támadónk

Shameeka Fishley 12 mérkőzést játszott női labdarúgócsapatunkban, ezeken 10 gólt szerzett.

Tízgólos győzelem második edzőmeccsünkön

Női labdarúgócsapatunk már az első negyvenöt perc után 7-0-ra vezetett a Temesvár ellen.

Egygólos vereség az első edzőmeccsen

Női labdarúgócsapatunk 2-1-re kikapott a cseh Sparta Praha elleni első tavaszi felkészülési mérkőzésen.

Sorsoltak a Simple Női Kupában

Női labdarúgócsapatunk a Szent Mihály együttesét fogadja a kupa 5. fordulójában.

Kilenc felkészülési mérkőzés a programban

Cseh, osztrák, szlovák, szerb, szlovén és román csapattal is találkozunk a felkészülés során.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin