2019. november 8.
Szlovákiában szerezte meg első pontját a női válogatott
A magyar női labdarúgó-válogatott pénteken 0-0-s döntetlent játszott a szlovákokkal Európa-bajnoki selejtezőn.

A Markó Edina szövetségi kapitány által felkészített együttes az Izland elleni idegenbeli és a vb-bronzérmes Svédországgal szembeni hazai vereség után Szlovákia vendégeként lépett pályára a szenci stadionban. A magyar bajnok és kupagyőztes FTC-Telekomot nyolc játékos, Pusztai Sára, Samu Anna, Szabó Viktória, Mosdóczi Evelin, Csiki Anna, Fenyvesi Evelin, Kocsán Petra és Vágó Fanni képviselte.

Közülük kezdőként Mosdóczi Evelin, Szabó Viktória, Csiki Anna és Vágó Fanni kapott lehetőséget, a 67. percben pedig csereként beállt Fenyvesi Evelin is. A mérkőzés egyenlő erők küzdelmét hozta, gól nélkül ért véget – mindez azt jelentette, hogy a magyar válogatott megszerezte első pontját a kvalifikációs sorozatban.

Az F-csoport tabelláját jelenleg Svédország és Izland vezeti 9-9 ponttal, harmadik Szlovákia néggyel, negyedik Magyarország eggyel, ötödik Lettország pont nélkül. A négy mérkőzést játszó szlovákokon kívül eddig mindenki háromszor játszott.

A kilenc selejtezőcsoportból a győztesek mellett a három legjobb harmadik jut ki a 2021-es Eb-re, a további hat második pedig jövő októberben pótselejtezőt vív a maradék három helyért. Anglia a rendező jogán automatikus résztvevő.

Folytatás november 12-én, kedden, Szombathelyen, Lettország ellen.

Fotó forrása: mlsz.hu

Női labdarúgás, Európa-bajnoki selejtező, F-csoport

Szlovákia–Magyarország 0-0

„Majdnem elsírtam magam, de elmosódott volna a sminkem”

Fiatal bajnokunk a sikerekhez vezető rögös útról és egy különleges barátságról mesélt a Fradi TV-ben – VIDEÓ!

Vágó mesterhármasa is kellett a fölényes sikerhez

Női labdarúgócsapatunk 7-0-s győzelmet aratott az ETO FC Győr otthonában.

Parádés szabadrúgásgóllal zártuk le az örökrangadót

Női labdarúgóink szépségdíjas gólokkal verték az MTK-t. • Mutatjuk a találatokat! – VIDEÓ!

Az elmúlt év felfedezettje a Fradi TV-ben!

17 éves felnőttválogatottunk, két BL-hősünk szurkolása és ifj. Albert forgatása az UEFA-val a Fradi TV-ben!

Ismét nyolc fradista a válogatottban egy visszatérővel

Női futball-válogatottunkba újra az FTC-Telekom adja a legtöbb játékost. • Két Eb-selejtező vár a csapatra.

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.