2019. május 8.
Több mint 100-szoros válogatottat igazoltunk
Bajnokok Ligája-rutinnal rendelkező gólerős támadó érkezett női labdarúgócsapatunkhoz!

Vágó Fanny szegedi születésű 27 éves támadó, az osztrák St. Pöltentől érkezik a Ferencvároshoz!

Felnőtt pályafutása az akkor még a magyar női labdarúgás élmezőnyébe tartozó I. FC Feminában kezdődött, majd egyéves németországi kitérő után hazajött, ahol a Győr után az MTK-t is erősítette. 2011-ben egy évig Izlandon légióskodott, mígnem 2015-ben az MTK-ból az osztrák St. Pölten csapatába szerződött, amellyel többször a Bajnokok Ligájában is játszhatott.

Vágó Fannyt kétszer is az év női labdarúgójának választották, ehhez hozzájárult rendkívül gólerős játéka is: az MTK-ban összesen 119 találatig jutott, de izlandi és osztrák csapatában is szórta a gólokat. Többszörös bajnok és kupagyőztes is.

Újdonsült támadónk a női A-válogatott alapembere, 2018-ban egy elit társaságba is bekerült: ő lett a harmadik női labdarúgó, aki 100-szor húzhatta magára a címeres mezt.

- Óriási öröm egy ekkora klubhoz tartozni – kezdte Vágó Fanny. - Nagy boldogság, hogy itt folytathatom a pályafutásomat, remélem sok sikert fogunk aratni közösen. Talán most harmadjára kerestek meg újra a Ferencvárostól. Amikor egy edző ennyire szeretne leigazolni, akkor érdemes komolyan elgondolkodni. Ezt a bizalmat gólokkal szeretném meghálálni. Várom az új kihívásomat, mindent meg fogok tenni a pályán. Remélem, a rutinommal sokat hozzá tudok majd adni a Fradi játékához!

Vezetőedzőnk, Dörnyei Balázs szerint rendkívül fontos erősítés érkezett.

- Még mindig nagyon fiatal a csapatunk, ezért egy olyan játékost szerettünk volna igazolni támadó poszton, aki megfelelő szintű profi külföldi tapasztalattal rendelkezik és igazi győztes karakter. Fanny emellett rendkívül sokoldalú, gólerős játékos is, így könnyen beépíthető a csapatunkba. Egész biztos vagyok benne, hogy nagy erősítés lesz számunkra - mondta vezetőedzőnk.

Vágó Fanny a következő, 2019/2020-as szezontól segítheti a pályán a Ferencvárost.

Cikkajánló

Szerződést hosszabbítottunk amerikai támadónkkal

Jadyn Edwards 2024 januárja óta erősíti női labdarúgócsapatunkat.

Hanász Vanda a fiúk közt is megállta a helyét a pályán

Női labdarúgócsapatunk 16 éves játékosa mesélt többek között karrierje kezdetéről is – VIDEÓ!

Garcia-duplával tartottuk itthon a három pontot

Női labdarúgócsapatunk 2-0-ra legyőzte a Budapest Honvéd együttesét a Simple Női Ligában.

Profi szerződést kapott fiatal női labdarúgónk

Plamenova Dimanova Nikol mostantól felnőtt női együttesünket erősíti.

Vereség a Puskás Akadémia ellen

Női labdarúgócsapatunk hazai rangadón maradt pont nélkül a Simple Női Ligában.

Edwards korai gólja három pontot ért Szegeden

Női labdarúgócsapatunk 1-0-ra győzött a KÉSZ-St. Mihály-Szeged vendégeként a bajnokságban.

Sima győzelem a Budaörs elleni bepótolt bajnokin

Címvédő női labdarúgócsapatunk 4-1-re nyert a Simple Női Ligában.

Női labdarúgóink is győztek az MTK ellen

A Simple Női Ligában rendezett örökrangadót 2-0-ra nyerte címvédő női labdarúgócsapatunk.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin