A hétközi kupameccsen elért hatgólos győzelem után magyar bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk az Újpest vendégeként lépett pályára a Simple Női Liga 13. fordulójában.
A mieink nagyszerűen kezdték a találkozót, a helyzeteink is megvoltak, de az első gólra a 18. percig kellett várni. Ekkor játékos-edzőnk, Vágó Fanny mélységi passza után Szabó Viktória a kapus mellett lőtt a hálóba (0-1). Maradt a Fradi-nyomás, ennek pedig a 31. percben lett meg az eredménye, Szabó Viktória ezúttal szabadrúgásból vette be az újpesti kaput (0-2). A szünet előtti utolsó percben az első gólnál még csak előkészítőként jeleskedő Vágó egy az egyben megverte védőjét, majd ballal lőtt a kapuba (0-3).
A fordulás után rögtön az első percben szépítettek a hazaiak, Olena Lymar volt eredményes (1-3). Hiába a gyors újpesti gól, továbbra is a mieink domináltak, igaz, sokáig nem tudtunk gólt szerezni. A 70. percben azonban ismét megzörgettük a hálót, ez volt Vágó Fanny második találata (1-4). A mérkőzés hajrájában játékos-edzőnk újabb két alkalommal volt eredményes, ezzel beállítva a 6-1-es végeredményt.
A mieink végig magabiztos játékot mutatva Szabó Viktória duplájával, valamint Vágó Fanny mesternégyesével hozták el a három pontot Újpestről.
Női labdarúgás,
Simple Női Liga, 13. forduló
Újpest – FTC-Telekom 1-6 (0-3)
Budapest, Újpest Labdarúgó Sportcentruma
FTC-Telekom: Barti (Major, 76.) – Ott (Barker, 46.), Csigi (Demeter, 66.), Németh – Papp – Nagy, Fenyvesi, Csányi, Szabó (Vincze, 76.) – Pusztai, Vágó
Játékos-edző: Vágó Fanny
Gólok: Lymar (46.), illetve Szabó (18., 31.), Vágó (44., 70., 85., 86.)
Női labdarúgócsapatunk középpályása a Fradival és a válogatottal is nagyszerű idényt zárt.
Kilencszeres bajnok együttesünk a második fordulóban kapcsolódik be a küzdelmekbe.
A rájátszás első körében hazai pályán kezdi a párharcot a magyar női labdarúgó-válogatott.
A magyar női labdarúgó-válogatott Andorra fölényes legyőzésével zárt csoportjában.
Az FTC-Telekom négy játékosa készülhet a nemzeti csapattal az utolsó fordulóra.
A magyar női labdarúgó-válogatott Csányi Diána és Nagy Vanessza góljaival nyert a vb-selejtezőn.
Az FTC-Telekom női labdarúgói megvédték címüket, és a Magyar Kupa megnyerésével dupláztak – VIDEÓVAL!
A Fradi Zóna Plusz by iFOREX Europe adásában Albert Flóriánnal és Ott Eszterrel beszélgettünk.