2024. május 20.
Vereség a döntő első meccsén
Női labdarúgócsapatunk 1-0-ra kikapott az ETO FC Győr ellen a bajnoki döntő első mérkőzésén.

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk május 20-án, Pünkösdhétfőn fogadta az ETO FC Győr együttesét a Simple Női Liga döntőjének első mérkőzésén. Vezetőedzőnk, Albert Flórián a Kostic – Ott, Papp, Gődér – Fenyvesi, Kovács E. – Hubbard, Edwards, Nagy V., Túróczy – Kubassova tizenegynek szavazott bizalmat.

Az első tíz perc nagy taktikai csatát hozott, mindkét csapat többnyire a széleken próbálkozott, de az utolsó passzok egyik oldalon sem voltak pontosak. A 13. percben sérülés miatt cseréltünk, Kovács Eszter helyére Czellér érkezett. Az első helyzetre a 20. percig kellett várni, Süle kapásból lőtt fölé. A 28. percben Süle 35 méterről próbálta megtréfálni Koszticsot, de kapusunk magabiztosan védett. Öt perccel később egy egyéni hibát kihasználva McCarthy lőtt, de Koszticsnak ez sem okozott gondot. Az első félidő hosszabbításában Túróczy lövését védte Borok.

A gól nélküli első félidő után a másodikban McCarthy góljával megszerezte a vezetést az ETO (0-1). Az 57. percben White megkapta második sárga lapját, így a mieink emberelőnybe kerültek. Csapatunk próbált nyomást helyezni az emberhátrányban játszó győriekre, akiknek rendre jól zárt a védelmük.

A 74. percben Vachter lépett ki gólhelyzetben, Csigi csak szabálytalanul tudta megállítani, így ő is idő előtt mehetett az öltözőbe, ezzel 10 a 10 ellen folytatódott a játék. A 85. percben Edwards lőtt ballal, de nem találta el a kaput. Pillantokkal később Czellér lépett ki, de Zágonyi szabálytalankodott vele szemben. Papp Luca állt oda a szabadrúgáshoz, de jócskán célt tévesztett. Két perccel a rendes játékidő vége előtt a csereként pályára lépett Demeter Réka volt közel a gólszerzéshez, de Borok még a vonal előtt mentett. A rendes játékidő utolsó percében Papp Luca is megkapta második sárga lapját, így 9 emberrel küzdöttünk a hátralevő percekben. Újabb gól már nem született, így 1-0-s vereséget szenvedtünk a Simple Női Liga döntőjének első mérkőzésén.

Női labdarúgócsapatunk legközelebb május 23-án, csütörtökön 17.30-tól lép pályára az ETO FC Győr vendégeként a két győzelemig tartó bajnoki döntő második mérkőzésén.

Női labdarúgás,
Simple Női Liga, döntő, 1. mérkőzés

FTC-Telekom – ETO FC Győr 0-1 (0-0)
Budapest, Kocsis Sándor Sportközpont, jv.: Molnár Réka

FTC-Telekom: Kostic – Ott, Papp, Gődér – Fenyvesi, Kovács E. (Czellér, 13.) – Hubbard (Demeter, 80.), Edwards, Nagy V. (Stanovic, 80.) Túróczy (Csigi, 66.) - Kubassova
Vezetőedző: Albert Flórián

ETO FC Győr: Borok – Zágony, Kovács, Horváthová – Öreg, Süle (Sali, 60.), Savanya, McCarthy – Vachter (Vida, 87.), Ladhani (Kocsán 60.), White Kennedy
Vezetőedző: Dörnyei Balázs

Sárga lapok: Túróczy (41.), Fenyvesi (56.), Papp (65.), Czellér (68.), illetve Zágonyi (86.)

Piros lapok: White (57.) illetve Csigi (74.), Papp (90.)

Gólszerző: McCarthy (50.)

Távozik Csányi Diána

A svájci első osztályú FC Zürichnél folytatja karrierjét női labdarúgócsapatunk korábbi játékosa.

Távozik Papp Luca

Magyar válogatott játékosunk a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes német Wolfsburgnál folytatja pályafutását.

„Most már edzőként is bajnok vagyok, ami óriási dolog!”

Nehézségekkel tarkított út a bajnoki címig – nagyinterjú női labdarúgóink vezetőedzőjével, Albert Flóriánnal.

Női válogatott: győzelem Svájc ellen

Női labdarúgó-válogatottunk hazai pályán 1-0-ra verte Svájcot Európa-bajnoki selejtezőn.

Vereség Svájcban

Női labdarúgócsapatunk 2-1-es vereséget szenvedett a Svájc elleni Európa-bajnoki selejtezőn.

RangAdó-díjátadó: Papp Luca az év legjobbja!

Női labdarúgócsapatunk középpályása lett a Simple Női Liga legjobbja a Magyar Labdarúgó Szövetség gáláján.

„Ezekért a pillanatokért kezdtünk focizni”

Fenyvesi Evelin könnyes szemmel, boldogan értékelte női labdarúgóink hetedik bajnoki címét – VIDEÓ!

BAJNOKCSAPAT!

Női labdarúgócsapatunk megvédte bajnoki címét, miután 4-0-ra nyert a Győr ellen a Groupama Arénában.