2021. szeptember 19.
6 pontot szereztünk a szombati meccsnapon
Fölényes győzelmeket hozott a Leány Országos Bajnokság 4. fordulója az U15-ös és U17-es csapatunk számára.

U15

Ferencvárosi TC–Illés Akadémia 6-2 (1-1)

FTC: Nagy Dina, Hanász Vanda, Gégény Petra, Bozsik Frida, Czenter Dóra, Egyed Kata, Matyi Krisztina, Farkas Panna, Tóth Adél, Gágyor Zille, Szikszai Lilla Csenge. Csere: Csizmadia Jázmin, Szabó Nóra Éva, Barkász Hanna Jázmin, Jákri Dóra Éva

Gólszerzők: Czenter Dóra (2), Gágyor Zille, Farkas Panna, Gégény Petra, Hanász Vanda

U15-ös lányaink szombat délután hazai pályán fogadták a szombathelyi Illés Akadémiát. Gyors vendéggóllal indult a mérkőzés legfiatalabb akadémistáink számára, hiszen már a 4. percben megszerezte a vezetést az Illés Akadémia, azonban a lányoknak a félidő végére 1-1-es döntetlenre sikerült felzárkózniuk Czenter Dóra találata révén. A második játékrész egy Gágyor Zille-góllal kezdődött meg, majd tíz perccel később ismét Czenter Dóra volt eredményes. A szombathelyiek a 64. percben egy szabálytalanság miatt megítélt büntetőből szépíteni tudtak, így az állás 3-2-re módosult, de hamar érkezett a góleső és tíz perc alatt három játékosunk is betalált az ellenfél kapujába. Farkas Panna a 68., Gégény Petra a 71. és Hanász Vanda a 78. percben talált be, így a végeredmény 6-2 lett.

- Nagyon sok dolgunk van még! Ha őszinték akarunk lenni magunkhoz, játszottunk már ennél jobban és koncentráltabban. Továbbra sem az eredmény a legfontosabb, ezért nem vagyok maradéktalanul elégedett. Amit pozitívumként mondhatok, az az, hogy gyönyörű gólokat rúgtunk, valamint, hogy a lányok képesek voltak újra hátrányból fordítani, ami győztes sportolói karakterre utal – értékelt a meccs után Szanyi Mária vezetőedző.

U17

Ferencvárosi TC–Illés Akadémia 7-0 (4-0)

FTC: Ascher Dóra, Túróczy Anna Mária, Fehértói Dorina, Nyul Petra Alexandra, Kern Fanni, Vincze Borbála Dóra, Murár Viktória Fanni, Biró Csilla Anna, Czakó Zoé Patrícia, Baranyi Bianka, Nyiri Luca. Csere: Horváth Katalin, Szabó Virginia Elizabet, Ezer Anna, Szijártó Eszter,

Gólszerzők: Biró Csilla Anna (2), Ezer Anna (2), Baranyi Bianka, Murár Viktória Fanni, Túróczy Anna Mária

A Ferencváros U17-es csapata szombat délelőtt a bajnokság 4. fordulójában a Kocsis Sándor Sportközpontban fogadta az Illés Akadémiát. A lányok jól kezdték a mérkőzést, már a kezdősípszótól betartották azokat a taktikai elemeket, amiket vezetőedzőjük, Berla Attila kért tőlük. Már az első negyed órában három bombagóllal vezettek, nyomást helyezve ezzel az ellenfélre. A 4. percben Biró Csilla szerezte meg a vezetést, de a második gólra is mindössze hét percet kellett várni, Baranyi Bianka volt eredményes, majd a 13. percben egy remek játékot követően Murár Viktória is betalált.

A mérkőzés 35. percében Biró Csilla újabb gólt szerzett, így 4-0-s eredménnyel vonultunk a félidőre. A második játékrészben az Illés Akadémia szerkezetet váltott, így voltak olyan periódusai a meccsnek, amikor egyenrangú ellenfelei tudtak lenni csapatunknak. Ám ez nem tartott sokáig, a 69. és a 74. percben is egy Ezer Anna gólnak örülhettünk, de a 7-0-s végeredményt végül Túróczy Anna állította be, aki a 81. percben tudott gólt szerezni.

- Nagyon büszke vagyok a csajokra. Az első félidőben a megbeszéltek szerint végrehajtották, amit kértünk tőlük, presszinget, gyors támadásokat, kontrákat, mindent. Elégedett vagyok velük. A második félidőben a vezetés tudatában már egy picit szertelenebb lett a játékunk, de azt gondolom az összkép alapján megérdemelt volt a győzelmünk. Egy szimpatikus játékot játszani akaró csapattal mérkőztünk meg. Azt gondolom, hogy ha ezek az új akadémiák ilyen szellemben fognak dolgozni, akkor nagyon nagy segítség lesz ez majd a női labdarúgásnak – nyilatkozta Berla Attila vezetőedző a mérkőzés után.

A következő fordulóban U17-es csapatunk idegben az FC Hatvannal mérkőzik meg vasárnap 15.00 órától, míg az U15-ös lányok 13.00 órától lépnek pályára szintén Hatvanban.

Női U19: pont nélkül maradtunk Szombathelyen

A felsőházi rájátszás első fordulójában 3-1-es vereséget szenvedett U19-es női labdarúgócsapatunk.

Leány U16: tizenegy válogatott meghívó érkezett

Április 24-én nemzetközi felkészülési mérkőzést játszik Németország ellen az U16-os nemzeti csapat.
...

U15: győzelemmel a tabella élére ugrottunk

U15-ös együttesünk 4-1-es győzelmet aratott a Puskás Akadémia ellen a rájátszás első fordulójában.

U17: magabiztos győzelem hazai pályán

Jugovits Péter és Nagy Ágnes csapata 5-0-s sikert aratott a Puskás Akadémia ellen.

Leány Up: mindhárom csapatunk a felsőházban folytatja

PMFC elleni győzelmekkel zárult az alapszakasz U15-ös, U17-es, valamint U19-es labdarúgóink számára is.

U19: értékes egy pont Szombathelyen

Az Illés Akadémia elleni döntetlennel csapatunk megőrizte előnyét a tabellán, és továbbra is az élen áll.

U19: remek győzelem - nyolcat lőttünk Szegeden

A St. Mihály FC otthonába utazott U19-es női labdarúgócsapatunk, nagyarányú győzelmet arattunk.

U15: folytatódott a győzelmi széria

Két-két gólt lőttünk mindkét félidőben, 4-0-s győzelemmel ért véget a St. Mihály FC elleni találkozó.