2020. szeptember 11.
Döcögve, de beindult a szekér – női utánpótlás körkép
U19-es és U16-os női labdarúgócsapatunk, valamint az NB II-es Soroksár számára is elkezdődött az idény.

Soroksár

Amint arról korábban beszámoltunk, BL-induló, bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk több mint százszoros válogatott támadója, az élvonalbeli gólkirályi cím elsőszámú várományosa, Vágó Fanny, aki az előző idényben a Fradi U19-es csapatának vezetőedzői feladatait is ellátta, a jövőben az NB II-ben szereplő Soroksár vezetőedzője lett. A csapat magját a korábban az U19-es együttesben már megismert, onnan kinövő játékosok alkotják, így az együttműködés révén tulajdonképpen létrejött női együttesünk második csapata, amely egy eddig hiányzó lépcsőfok az élvonal felé vezető úton.

Soroksár SC - Szolnoki MÁV UFC 7-0 (4-0)
Gólszerzőink: Tenyei-Tóth Rebeka (2), Hodászi Eszter, Miszlai Jázmin, Rőhberg Zsanett, Győrik Alexandra, Benke Annamária
A Vágó-féle „új” Soroksár első NB II-es mérkőzését szeptember 6-án játszotta hazai pályán, a Szamosi Mihály Sporttelepen a Szolnoki MÁV ellen. A debütálás remekül sikerült a csapat régi-új vezetőedzője számára, a „kis Fradi” ugyanis magabiztos, 7-0-s győzelmet aratott. A vezetést Hodászi Eszter szerezte meg a 23. percben, majd Miszlai Jázmin, a hosszú, súlyos sérüléséből visszatérő, és a meccsrutinját Soroksáron is újjáépítő Rőhberg Zsanett, valamint Tenyei-Tóth Rebeka is betaláltak, így már a szünetben néggyel vezetett a „Sori”. A második játékrészben Tenyei-Tóth duplázott, míg Győrik Alexandra és Benke Annamária is bevették a szolnokiak kapuját.

Magabiztos sikerével a Soroksár egyike a mezőny már most, egy-két meccs után mindössze három hibátlan csapatának. Folytatás szeptember 13-án, szintén hazai pályán a Cigánd ellen.

U19

U19-es női együttesünk Vágó Fanny Soroksárra távozása miatt új vezetőedzővel, Könczey Balázzsal vágott neki a 2020/21-es idénynek.

Astra-ALEF HFC-Üllő - FTC-Telekom 3-0 (2-0)
A csapat továbbra is az U19-es bajnokság kiemelt csoportjában szerepel, ahol a 3. fordulóban játszotta első mérkőzését, miután első két körös mérkőzését elhalasztották. Az új tréner az Astra vendégeként, Csepelen mutatkozott be a Fradi kispadján, augusztus 28-án, méghozzá sajnos vereséggel. A keretében két Nádudvari Annát is tudó Astra a 10-es számban szereplő Nádudvari révén már 20 perc után vezetett, és végül Kubitsch Eszter duplájával 3-0-ra nyert.

FTC-Telekom - Kelen SC 14-2 (6-0)
Gólszerzőink: Nagy Viktória (7), Barta Viktória (3), Németh Diána, Papp Luca, Kocsis Alíz, Petőfi Bori (öngól)
A javításra a Kelen ellen adódott lehetőség, szeptember 6-án, immáron az FTC Női Labdarúgó Központban. A csapatban ezúttal szerepet kapott a nyár óta profi szerződéssel a felnőtt kerettel a Simple Női Ligában is remek játékkal a névjegyét letevő Nagy Viktória és Németh Diána, valamint a már hosszabb ideje a felnőttcsapat tagjaként szereplő Papp Luca is. Nagy Viktória pedig úgy döntött, ha már ott jár, parádézik egyet: mindössze 21 perc alatt már klasszikus mesterhármast hintett, és végül nem kevesebb, mint hét (!) góllal járult hozzá a 14-2-es győzelemhez. Rajta kívül Németh Diána, Papp Luca és Kocsis Alíz is betaláltak a kezdőből, míg a szünetben beálló Barta Viktória is mesterhármasig jutott. Tizennégy gólunk listája az 59. percben esett Petőfi Bori-öngóllal teljes, míg a Kelen két találatát a 48. percben Dénes Csenge, míg a 74. percben Terhes Flóra szerezte.

U19-es együttesünk így egy győzelemmel és egy vereséggel a kiemelt bajnokság tabellájának 8. helyén áll, ám legtöbb ellenfele már négy mérkőzésnél jár. Folytatás szeptember 13-ban Hatvanban, majd szeptember 19-én hazai pályán a Budaörs ellen, az első két fordulóból elmaradt mérkőzések pótlásaként.

U16

A szintén a bajnokság kiemelt csoportjában szereplő U16-os együttesünket továbbra is az aktív játékospályafutását 2019-ben kupagyőzelemmel és bajnoki címmel befejező korábbi kapusunk, Németh Júlia vezeti. A többi korosztályhoz hasonlóan az U16-os keret is a járványhelyzet miatt rendkívül hosszú kihagyás után, júliusban kezdte meg a felkészülést, ezúttal a 2005-2006-os korosztállyal, kiegészülve a legtehetségesebb 2007-es játékosokkal. Az átigazolási szezonban mutatott aktivitásnak köszönhetően a Berla Attila segítségével dolgozó Németh Júlia 28 fős kerettel kezdte meg a munkát. Újdonság, hogy mindenki megfelelő játéklehetőséget kapjon, így az U16-os kiemelt leány bajnokság mellett a korosztály a BLSZ U15-ös fiú bajnokságban is megméreti magát. Természetesen mint minden évben és minden korosztályban, ezúttal sem volt könnyű dolga a szakmai stábnak, hiszen a korosztályváltás miatt teljesen új csapatot kell építeni – igaz, ez az ellenfelek esetében is így van. Németh Júlia értékelése szerint korosztálya felkészülése jól sikerült, főleg fiú csapatokkal játszottak edzőmérkőzéseket, ahol a játékosok rendkívül hasznos tapasztalatokkal gazdagodhattak.

FTC-Telekom - Puskás Akadémia FC 0-1 (0-1)
Az U16-os leány bajnokságban a csapat augusztus 27-én játszotta első mérkőzését, méghozzá rögtön az egyik legnagyobb riválist, a Puskás Akadémiát fogadta a Fradi az FTC Női Labdarúgó Központban. Visszafogottabban kezdtük a mérkőzést, zömében ellenfelünk birtokolta a labdát, védekezésünknek köszönhetően azonban tartottuk a 0-0-t, végül azonban a Puskás Akadémia egy szabadrúgásból még a szünet előtt megszerezte a vezetést Nagy Lili révén. A második félidőben bár több periódusban is ellenfelünk fölé tudtunk nőni, több nagy helyzet is kimaradt, volt, amikor a keresztléc mentette meg ellenfelünket a góltól, de végül a Puskás elvitte mindhárom pontot a Bihari útról.

FTC-Telekom - KÉSZ-St. Mihály FC 2-2 (0-2)
Gólszerzőink: László Henrietta (2)
Javításra szeptember 6-án volt lehetőség a Szent Mihály ellen, szintén a Bihari úton. Ellenfelünk némi meglepetésre már a második percben megszerezte a vezetést, sőt, a 15. percben már kétgólos volt a szegediek előnye, amelyet a szünetig sikerült is megtartaniuk. Ezúttal is volt azonban tartás a Németh-lányokban, most pedig a kitartás és a küzdelem végre gólokban is kifizetődött, László Henrietta a második játékrészben duplázott, a 2-2-es végeredménnyel pedig egy pontot sikerült otthon tartani.

Az FTC U16-os csapata két kör után a nyolcadik helyen áll a tabellán, folytatás szeptember 19-én a Pécs otthonában.

FTC-Telekom - Ikarus BSE FK 7-0 (3-0)
Gólszerzőink: Kükedi Laura (2), Angyal Dorottya, Sinka Napsugár, Molnár Adelina, Soós Anna, Kern Fanni
Ami a BLSZ serdülő fiú U15-ös bajnokságot illeti, ott remekül sikerült lányaink bemutatkozása. Szeptember 5-én az Ikarust fogadta a Fradi, és csapatunk ragyogó játékkal 7-0-s győzelmet aratott. Góljainkat Angyal Dorottya, Sinka Napsugár, Molnár Adelina, Soós Anna és Kern Fanni szerezték, valamint Kükedi Laura duplázni tudott.

Folytatás szeptember 12-én, a RAFC otthonában.

U14

U14-es csapatunk még nem lépett pályára tétmérkőzésen az idei szezonban a leány U14-es bajnokság dél-nyugati csoportjában, ahol szeptember 12-én debütálnak a Paksi SE ellen.

U17: négygólos győzelem az Illés Akadémia ellen

Pethe Olivia duplájával, valamint Kovács Petra és Tóth Ramóna góljával legyőztük a zöld-fehéreket.

U15: legyőztük a nagy riválist

Az őszi döntetlen után ezúttal nem hibáztunk, itthon tartottuk a három pontot az Illés Akadémia ellen.

Az Illés Akadémia ellen folytatódik a bajnokság

U15-ös és U17-es csapatunk hazai pályán fogadja a szombathelyieket a 11. fordulóban.

U16: megérkeztek a válogatott meghívók

Kuzma Liliána, Perjési Lilla, Csizmadia Jázmin, Tóth Adél és Filep Zsuzsa készülhet Lipóton.

U17: megérkeztek a válogatott meghívók

Az U17-es női labdarúgó-válogatott három mérkőzést játszik majd az Eb-selejtező minitornán.

Ezüstérem a pécsi nemzetközi tornán

A Ferencváros a döntőben 3-1-es vereséget szenvedett az AS Roma ellen, így másodikként zárt Pécsett.

U19: Fehértói a válogatott keretben

A felkészülési torna során a korosztályos válogatott három mérkőzést játszik majd.

Nemzetközi tornára hivatalos utánpótlásunk

A Ferencváros korosztályos csapata címvédésre készül a február 10-11. között megrendezendő nemzetközi tornán.