2021. október 18.
Gólgazdag döntetlen az MTK ellen az U15-ösöknél
Fordulatos mérkőzésen az MTK kétszer is vezetett U15-ös csapatunk ellen, de sikerült pontot mentenünk.

U15-ös korosztályunk idegenben, az MTK Hungária FC vendégeként lépett pályára vasárnap délelőtt a Leány Országos bajnokság 7. fordulójában. A mérkőzés első góljára egészen a 18. percig kellett várni, amikor Gégény Petra vitte le a labdát az alapvonalig, majd pontos beadására Czenter Dóra érkezett és helyezett a kapuba. A 33. percben jött a válasz a kék-fehérektől, Bánfi Gréta lövését nem tudta védeni kapusunk, majd 4 perccel később egy védelmi megingás után a vendégek ismét betaláltak, így MTK 2-1-es vezetéssel mentünk a szünetre.

A második félidő 48. percében Czenter Dóra zseniális szöktetése után Gégény Petra gurított higgadtan a kapuba (2-2). Csapatunk végig óriási mezőnyfölényben játszott, de a kimaradt helyzetek megbosszulták önmagukat, és egy kontra után az 59. percben ismét vezetést szerzett az MTK (3-2). A meccs 65. percében Gégény távoli gurítása ismét a kapuban landolt, de ez csak az egyenlítésre volt elég.  A végeredmény tehát 3-3 lett. Csapatunk 16 ponttal a tabella 1. helyéről várja a folytatást.

- A lányok mai teljesítményéhez csak gratulálni lehet. Lényegében végig az ellenfél térfelén zajlott a játék. Sok gyönyörű támadást vezetett a csapat, az elsőtől az utolsó percig mindent megtett a sikerért. Sajnos a fociban van olyan, hogy az egyik oldalon szinte semmi nem megy be, a másikon pedig mindenből gól lesz. Amikor valami nem úgy sikerül, ahogy szeretnénk, akkor derül ki igazán, hogy ki milyen sportember. Büszke vagyok a lányokra! – nyilatkozta Szanyi Mária vezetőedző a mérkőzés után.

U15-ös lányaink legközelebb október 24-én Pécsett lépnek pályára az 1. forduló elhalasztott mérkőzését pótolva.

Leány Országos bajnokság

U15, 7. forduló

MTK Hungária FC–FTC 3-3

Budapest, Tichy Lajos Sportcentrum. Játékvezető: Ilyés Máté Krisztián

FTC: Nagy Dina, Hanász Vanda, Gégény Petra, Csizmadia Jázmin, Czenter Dóra, Kovács Petra, Egyed Kata, Matyi Krisztina, Farkas Panna, Sági Panna, Jákri Dóra Éva. Cserék: Bozsik Frida, Tóth Adél, Illés Lili

Gólszerzők: Czenter Dóra, Gégény Petra (2)

U19: magabiztos siker hazai pályán

A Puskás Akadémia elleni mérkőzésen U19-es csapatunk 5-3-as győzelemmel zárt.

U17: egy pontot szereztünk Felcsúton

U17-es csapatunk 2-2-es döntetlent játszott a Puskás Akadémia ellen a 12. fordulóban.

U15: négy gól, győzelem a Puskás ellen

Filep Zsuzsa mesterhármast lőtt, Megyesi Lili egyszer talált be a felcsútiak kapujába.

U14: tizenegy meghívó érkezett

Március 25-én a Budaörsi Sporttelepen tart felkészülési napot az U14-es válogatott.

U17: négygólos győzelem az Illés Akadémia ellen

Pethe Olivia duplájával, valamint Kovács Petra és Tóth Ramóna góljával legyőztük a zöld-fehéreket.

U15: legyőztük a nagy riválist

Az őszi döntetlen után ezúttal nem hibáztunk, itthon tartottuk a három pontot az Illés Akadémia ellen.

Az Illés Akadémia ellen folytatódik a bajnokság

U15-ös és U17-es csapatunk hazai pályán fogadja a szombathelyieket a 11. fordulóban.

U16: megérkeztek a válogatott meghívók

Kuzma Liliána, Perjési Lilla, Csizmadia Jázmin, Tóth Adél és Filep Zsuzsa készülhet Lipóton.