2021. október 25.
Huszonkilenc gól, megérdemelt győzelmek a PMFC ellen
Hét forduló után is veretlen mindhárom korosztályos csapatunk a bajnokságban.

U15

Az MTK elleni döntetlen után vasárnap a PMFC vendégeként volt lehetősége U15-ös korosztályunknak az újabb három pont begyűjtésére. A mieink az első perctől kezdve koncentráltan futballoztak, sorra alakították ki a veszélyes helyzeteket. Remek labdaszerzések, óriási gólok és letámadások jellemezték csapatunkat. Már a mérkőzés 5. percében megszereztük a vezetést a sérüléséből visszatérő Kovács Petra góljával. Az első félidő végére már óriási fölénnyel vezettünk, Gégény Petra három, Matyi Krisztina, Jákri Dóra és Farkas Panna pedig egyaránt egy góllal növelte előnyünket.

A második játékrészt is góllal indítottuk, Czenter Dóra volt eredményes a 47. percben, majd Kovács Petra beadását Farkas Panna lőtte a léc alá. A mérkőzés 60. percében az ellenfél is betalált a saját kapujába, így már 10 gólnál tartottunk. A meccs hajrájában Kovács Petra egymás után kétszer is kilőtte a PMFC kapuját, de Gégény Petra és Jákri Dóra is eredményes volt.

A mieink remekül érezték, hogy a rendkívül betömörülő védelemmel szemben bátran lehet, és kell is vállalkozni lövésekre. A végeredmény végül 0-14 lett.

- Bár az eredmény azt mutatja, de nem volt ez olyan könnyű. A lányok okosan és fegyelmezetten felőrölték a nagyon szervezetten védekező ellenfelet. Örülök a sok gólnak, annak méginkább, hogy sokan betaláltak. Hétről hétre lépünk előre a céljaink felé. Szeretném külön kiemelni azt a vendégszeretetet, amellyel a pécsiek fogadtak minket - fogalmazott Szanyi Mária vezetőedző.

U17

A PMFC vendégenként lépett pályára U17-es csapatunk vasárnap 15 órától a Kovácstelep Sporttelepen. A lányok kicsit álmosan kezdték a mérkőzést, de ennek ellenére Nyul Petra már a 8. percben megszerezte a vezetést. A folytatásban egy szép kombinációt követően a 30. percben Murár Viktória lőtte ki az ellenfél kapuját, kettőre növelve ezzel előnyünket.

A fordulás után a 73. percben szépítettek a hazaiak, de Túróczy Anna azonnal góllal tudott válaszolni rá, kialakítva ezzel a végeredményt. A helyzeteinket jól használtuk ki, így megérdemelten nyertük meg a találkozót és gyűjtöttük be az újabb 3 pontot.

- A Pécs szuper körülmények között fogadott minket, ehhez mindenképpen gratulálunk nekik és a játékhoz is. Mindenáron jó eredményt szerettek volna elérni ellenünk, és ez végig látszódott a mutatott játékunkon is. Nagyon kellemetlen ellenfél volt számunkra, mindent megtettek a három pont megszerzéséért. Mi egy picit álmosan, lassú döntésekkel és nehezen alkalmazkodtunk ehhez a játékstílushoz. Az eredmény, a győzelmünk megérdemelt volt, de ettől a játéktól sokkal többet kell mutatnunk a pályán. Jó mérkőzés volt, tanulságos volt számunkra. Egy Ferencváros mindig 100 %-kal kel játsszon minden meccsen - értékelte csapata győzelmét Berla Attila, a korosztály vezetőedzője.

U19

U19-es csapatunk vasárnap délben a sereghajtó PMFC csapatát fogadta a Kocsis Sándor Sportközpontban. A lányok győzelme egy percig sem forgott veszélyben a tabella végén szereplő pécsiekkel szemben. Taktikus és meggyőző játékkal végig domináltak a mérkőzésen és igazi csapatmunkát alakítottak ki a pályán, ezt jól mutatja, hogy 7 játékosunk is betalált az ellenfél kapujába. László Henrietta, Békés Dominika, Orosz Eszter és Rapp Alexandra 2 találattal járult hozzá a sikerhez, míg Turza Melitta, Szijártó Eszter, Jakab Zsófi egy-egy góllal vette ki a részét a győzelemből. Találataink számát az ellenfél csapata is növelte, a pécsi Arató Borbála öngólja révén. Hazai környezetben magabiztosan gyűjtötte be a három pontot U19-es csapatunk.

- A szerdai mérkőzés után bíztunk benne, hogy nem lőttük el az összes puskaport. Mindig a kötelező győzelmek a legnehezebbek, de a lányok jól vizsgáztak, komolyan vették a mai napot is. Szép akciókat vezettünk és remek gólokat szereztünk. Ugyanúgy mint szerdán, ma sem kaptunk gólt. Akik eddig kevesebb lehetőséghez jutottak ők is megállták a helyüket. ezzel megnehezítve a dolgunkat a kezdő 11 összeállításában. Nincs megállás, szerdán újra meccs van, hazai pályán a Hatvan csapatát fogadjuk – összegezte a látottakat Szeitl Szilvia vezetőedző.

U15-ös csapatunk csütörtökön 11 órától a St. Mihály FC vendégeként lép pályára Szegeden, míg U17-es lányaink 13 órától lépnek pályára. U19-es együttesünk pedig az elmaradt Hatvan elleni mérkőzést pótolja szerdán 12 órától hazai környezetben.

Leány Országos Bajnokság

U15

PMFC–FTC 0-14 (0-7)

FTC: Nagy Dina, Hanász Vanda, Gégény Petra, Bozsik Frida, Czenter Dóra, Kovács Petra, Egyed Kata, Matyi Krisztina, Farkas Panna, Sági Panna, Jákri Dóra Éva. Csere: Kovács Zsófia, Szabó Nóra Éva, Tóth Adél, Barkász Hanna Jázmin. Vezetőedző: Szanyi Mária

Gólszerzők: Gégény Petra (4), Kovács Petra (3), Jákri Dóra Éva (2), Farkas Panna (2), Czenter Dóra, Matyi Krisztina, Kiss Virág (öngól)

U17

PMFC–FTC 1-3 (0-2)

FTC: Kogyila Kata, Czakó Zoé Patrícia, Túróczy Anna Mária, Bozsik Linett, Horváth Zóra, Nyul Petra Alexandra, Kern Fanni, Vincze Borbála Dóra, Murár Viktória Fanni, Ezer Anna, Nyiri Luca. Csere: Anderlik Viktória Róza, Biró Csilla Anna, Szabó Virginia Elizabet, Szikszai Lilla Csenge. Vezetőedző: Berla Attila

Gólszerzők: Nyul Petra Alexandra, Murár Viktória Fanni, Túróczy Anna Mária

U19

FTC–PMFC 12-0 (5-0)

FTC: Horváth Katalin, Kovács Laura, Hevesi Júlia Rebeka, Szőke Flóra Fruzsina, Turza Melitta, László Henrietta, Szijártó Eszter, Békés Dominika, Orosz Eszter, Rapp Alexandra Csenge, Tóth Mercédesz. Csere: Rónyai Gabriella Vadvirág, Jakab Zsófi. Vezetőedző: Szeitl Szilvia

Gólszerzők: László Henrietta (2), Rapp Alexandra Csenge (2), Orosz Eszter (2), Békés Dominika (2), Turza Melitta, Jakab Zsófi, Szijártó Eszter, Arató Borbála (öngól)

U19: magabiztos siker hazai pályán

A Puskás Akadémia elleni mérkőzésen U19-es csapatunk 5-3-as győzelemmel zárt.

U17: egy pontot szereztünk Felcsúton

U17-es csapatunk 2-2-es döntetlent játszott a Puskás Akadémia ellen a 12. fordulóban.

U15: négy gól, győzelem a Puskás ellen

Filep Zsuzsa mesterhármast lőtt, Megyesi Lili egyszer talált be a felcsútiak kapujába.

U14: tizenegy meghívó érkezett

Március 25-én a Budaörsi Sporttelepen tart felkészülési napot az U14-es válogatott.

U17: négygólos győzelem az Illés Akadémia ellen

Pethe Olivia duplájával, valamint Kovács Petra és Tóth Ramóna góljával legyőztük a zöld-fehéreket.

U15: legyőztük a nagy riválist

Az őszi döntetlen után ezúttal nem hibáztunk, itthon tartottuk a három pontot az Illés Akadémia ellen.

Az Illés Akadémia ellen folytatódik a bajnokság

U15-ös és U17-es csapatunk hazai pályán fogadja a szombathelyieket a 11. fordulóban.

U16: megérkeztek a válogatott meghívók

Kuzma Liliána, Perjési Lilla, Csizmadia Jázmin, Tóth Adél és Filep Zsuzsa készülhet Lipóton.