2022. május 20.
Leány U17: Újabb győzelem az MTK ellen a rájátszásban
Egy meccsel a bajnokság a vége előtt egy ponttal vezeti a tabellát U17-es együttesünk.

U17-es lányaink a múlt heti 4 gólos győzelem után a rájátszásban ismét az MTK ellen léptek pályára csütörtökön 18:00 órától a Kocsis Sándor Sportközpontban. A félidő első részében csapatunknak nem igazán sikerült megbontani a kék-fehérek védelmét, akik agresszíven védekeztek a mieink ellen. A 23. percben azonban a szöglet beadását Horváth Zóra tudta érvényesíteni, így sikerült megszereznünk a vezetést. Előnyünk tudatában már bátrabban futballoztunk, többet birtokoltuk a labdát ellenfelünknél és kezdeményezőbbek voltunk, aminek meg is lett az eredménye: a 32. percben Biró Csilla távolról csavarta be a labdát az ellenfél kapujába. A játékrész folytatásában az eredmény már nem változott így 2-0-ás Fradi-vezetéssel vonulhattunk le a pihenőre.

A szünet után sem tétlenkedtünk és már az 55. percben sikerült újabb találatot szereznünk László Henriettának köszönhetően. Majd a 62. percben a vendégek ünnepelhették első góljukat, de ez a találat csak még nagyobb lendületet adott nekünk és a 71. percen Murár Viktória által sikerült megszereznünk a negyedik gólunkat is. Az előny birtokában lendületben maradtunk, szépen építettük a támadásainkat, az utolsó passzokba, mozzanatokba azonban rendre hiba csúszott és így a vendégek a 80. percben szépíteni tudtak, kialakítva ezzel a 4-2-es végeredményt.

- Az a csapat nyerte meg a mérkőzést, aki jobban akarta ezt a győzelmet, így már csak egy lépésre vagyunk a végcéltól, hogy bajnoki címet ünnepelhessünk. A lányok ma nem úgy diktálták a tempót, ahogy megszokhattuk, de azt gondolom, hogy a szívük a helyén volt és így sikerült behúznunk ezt a három pontot. Készülünk tovább az utolsó bajnokira és bízunk benne, hogy azt is sikerrel tudjuk venni - mondta Berla Attila a mérkőzés után.

U17-es lányaink legközelebb május 29-én rájátszás utolsó mérkőzésén hazai környezetben az ETO FC Győr ellen lépnek pályára.

Leány Országos bajnokság, U17, Felsőház 5. forduló

FTC-Telekom–MTK Budapest 4-2 (2-0)

FTC: Ascher Dóra, Czakó Zoé, László Henrietta, Bozsik Linett, Horváth Zóra, Nyul Petra Alexandra, Kern Fanni, Murár Viktória, Biró Csilla Anna, Szijártó Eszter, Nyiri Luca

Cserék: Horváth Katalin, Vincze Borbála Dóra, Illés Lili, Szikszai Lilla Csenge, Berta Petra

Operatív vezető: Berla Attila

Gólszerzők: Horváth Zóra, Biró Csilla Anna, László Henrietta, Murár Viktória

Női U19: pont nélkül maradtunk Szombathelyen

A felsőházi rájátszás első fordulójában 3-1-es vereséget szenvedett U19-es női labdarúgócsapatunk.

Leány U16: tizenegy válogatott meghívó érkezett

Április 24-én nemzetközi felkészülési mérkőzést játszik Németország ellen az U16-os nemzeti csapat.
...

U15: győzelemmel a tabella élére ugrottunk

U15-ös együttesünk 4-1-es győzelmet aratott a Puskás Akadémia ellen a rájátszás első fordulójában.

U17: magabiztos győzelem hazai pályán

Jugovits Péter és Nagy Ágnes csapata 5-0-s sikert aratott a Puskás Akadémia ellen.

Leány Up: mindhárom csapatunk a felsőházban folytatja

PMFC elleni győzelmekkel zárult az alapszakasz U15-ös, U17-es, valamint U19-es labdarúgóink számára is.

U19: értékes egy pont Szombathelyen

Az Illés Akadémia elleni döntetlennel csapatunk megőrizte előnyét a tabellán, és továbbra is az élen áll.

U19: remek győzelem - nyolcat lőttünk Szegeden

A St. Mihály FC otthonába utazott U19-es női labdarúgócsapatunk, nagyarányú győzelmet arattunk.

U15: folytatódott a győzelmi széria

Két-két gólt lőttünk mindkét félidőben, 4-0-s győzelemmel ért véget a St. Mihály FC elleni találkozó.