2024. május 16.
Leány U19: Czinege gólja három pontot ért
Marco Dell'Elce és Franyó Róbert együttese 1-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia ellen.

Újabb rangadót játszott U19-es csapatunk szerdán a Leány Országos Bajnokság felsőházi rájátszásának 5. fordulójában, amelyben a nagy rivális Puskás Akadémia volt az ellenfelünk.

Már az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre, de a helyzetek kimaradtak, így negyvenöt perc után gólnélküli döntetlennel fordultunk.

A szünet után is domináltuk a mérkőzést, majd a 74. percben a találkozó első és egyetlen gólja is megérkezett, Czinege Eszter lőtt látványosan a hálóba, megszerezve ezzel a vezetést, és mint később kiderült, a győzelmet a Ferencvárosnak.

Hozzáállásunk, kitartásunk és küzdeni tudásunk alapján megérdemelten hoztuk el a három pontot Felcsútról.

- Ez nem egy kirándulás volt, hanem egy nagyon nehéz meccs, de a lányok mindent beleadtak, amit tudtak. Egyszerűen csodálatosak voltak. Ezek a mérkőzések, ezek a feszültségek mutatják meg, hogy kik vagyunk a nehéz pillanatokban és hogyan reagálunk ilyen helyzetekben. Ezek olyan meccsek, amelyeken eredményt kell elérni. Egy kiváló csapat ellen mindig nehéz, de remekül vették a lányok az akadályt. A győzelem mind az övék. Az utolsó félórában volt 8-10 olyan játékhelyzet, ami meghozta a különbséget a két csapat között, mert elvette az ellenfél önbizalmát. Ez volt a meccs kulcsa. Végül remek eredménnyel zártunk és közelebb kerültünk a végső célhoz. Május 25-én, szombaton lesz az utolsó mérkőzés az MTK ellen – értékelt Marco Dell'Elce vezetőedző.

Leány Országos bajnokság, U19, Felsőház, 5. forduló

Puskás Akadémia FC – FTC-Telekom 0-1 (0-0)

FTC-Telekom: Gergely Lili, Kovács Laura, Múcková Lívia, Fehértói Dorina, Czinege Eszter, Gégény Petra, Gágyor Zille, Bozsik Linett, Árvay Sára Petra, Kükedi Laura, Túróczy Anna Mária

Cserék: Kokas Bettina Eszter, Együd Bernadett Laura, Poprádi Anna, Kovács Rebeka Zsófia, Nagy Barbara Emma, Nyiri Luca

Vezetőedző: Marco Dell'Elce

Gólszerző: Czinege Eszter

Leány Up: mindhárom csapatunk aranyérmesként zárt

U15-ös, U17-es és U19-es akadémia korosztályunk is megnyerte a Leány Országos Bajnokságot.

Leány labdarúgó Up: győzelmek hétvégéje

U15-ös lányaink a a PMFC-t, az U17-esek az MTK-t, míg az U19-es csapatunk az Illés Akadémiát győzte le.

Leány U16: újabb válogatott meghívók érkeztek

A magyar női U16-os válogatott UEFA Development Tornán vesz részt május 1-7. között Horvátországban.

Leány U19: fájó vereség az MTK otthonában

U19-es női labdarúgócsapatunk 2-1-re kikapott a felsőházi rájátszás 3. fordulójában.

Leány Up: felemás hétvégét zártunk

U19-es csapatunk győzött, U17-es együttesünk vereséget szenvedett, U15-ös lányaink döntetlent játszottak.

Női U19: pont nélkül maradtunk Szombathelyen

A felsőházi rájátszás első fordulójában 3-1-es vereséget szenvedett U19-es női labdarúgócsapatunk.

Leány U16: tizenegy válogatott meghívó érkezett

Április 24-én nemzetközi felkészülési mérkőzést játszik Németország ellen az U16-os nemzeti csapat.
...

U15: győzelemmel a tabella élére ugrottunk

U15-ös együttesünk 4-1-es győzelmet aratott a Puskás Akadémia ellen a rájátszás első fordulójában.