U15-ös leány utánpótlás labdarúgócsapatunk hazai pályán fogadta az MTK Budapestet. A hazai környezet, a lelkes játékosok és a kitartó szurkolótábor mind-mind hozzájárult a fölényes győzelemhez!
U15:
Eredmény: FTC-TELEKOM – MTK BUDAPEST 8-1
Gólszerzők: Bíró Blanka 2, Molnár Lara Léna, Demeter Regina Eszter, Király Sára, Steinbacher Gabriella, Los Laura Lujza, Haklik Zsófia
Kezdőcsapat: Udvari R.Sz., Bíró B., Hanzl Z.F., Molnár L.L., Labanc A.I., Demeter R.E., Molnár A.R., Király S., Baranyi D.L., Steinbacher G., Szántó H.
Cserék: Csiky D.B., Los L.L., Végh B., Kurucz V.F., Haklik Zs.
Szanyi Mária vezetőedző értékelt.
- Nagy öröm a lányoknak a füves centerpályán bajnoki mérkőzést játszani. Ehhez méltó volt az, amit mutattak: gondolkodásban és futósebességben is nagyon gyorsak voltak, a párharcok túlnyomó többségét megnyerték, a második labdák nagy részét begyűjtötték, számos előre megtanult és legalább annyi saját ötletből táplálkozó veszélyes akciót vezettek, amelyből végül nyolc érvényes gólt szereztek. Ezzel a hozzáállással, ennyi és ilyen munkával, valamint sok tanulással közülük is többen odaérhetnek a Fradi első csapatához, ahogy ezt Szepi, Vanda, Zille, Pepe, Lilla és Panka idei példája mutatja. Szívből gratulálok nekik az U15-ös csapat és a magam nevében a felnőtt bajnoki címhez. Minden elismerést megérdemel az egész NB I-es csapat, hogy meg tudta védeni bajnoki címét. Többen példaképül szolgálnak az U15-ben játszó fantasztikus gyerekeknek! Van még két bajnoki meccsünk, tehát akad még dolgunk a nyári szünet előtt. Nem állunk meg!
U19:
Eredmény: FTC-TELEKOM – MTK BUDAPEST 7-0
Gólszerzők: Fehértói Dorina 2, Poprádi Anna, Kovács Petra 2, Perjési Lulla, Mikó Alexa Cintia
Kezdőcsapat: Major J., Fehértói D., Poprádi A., Kovács P., Gágyor Z., Perjési L., Árvay S.P., Kratochwill Z., Nyiri L., Wächter J., Benkő K.
Cserék: Horváth B., Együd B.L., Beleznai L., Czenter D., Mikó A.C., Hochstein L.A.
Franyó Róbert asszisztens edző értékelt.
- Elégedettek lehetünk a csapat teljesítményével és játékával. Az MTK szervezetten és kis területen védekezett, amit sikerült többször is megbontanunk vagy átlőnünk, aminek gól lett az eredménye. A csapat a mérkőzés végéig megfelelő hozzáállást tanúsított minden szempontból. Gratulálunk a csapatnak!
A női utánpótlás labdarúgó-bajnokságokban az U15-ös és U19-es csapatunk is bebiztosította az első helyét.
Magabiztosan, gólzáporos meccseken győztek akadémiai lánycsapataink.
Két győzelem és egy vesztett mérkőzés a mérlege akadémiai csapatainknak a harmadik fordulóban.
Mindhárom női utánpótlás labdarúgócsapatunk győzött a bajnokság felsőházában.
Akadémiai csapataink két győzelemmel, egy döntetlennel kezdték a felsőházi küzdelmeket.
Mindhárom akadémiai csapatunk a felsőházban folytatja a bajnokság következő szakaszát.
Mindhárom akadémiai korosztályunk győzelemmel zárta a hétvégét!
Női utánpótlás csapataink folytatták remek sorozatukat, és magabiztosan győztek a szegedi Szent Mihály ellen.