2022. november 7.
Leány UP: két győzelem, egy döntetlen, egy vereség
U14 és U15-ös csapatunk továbbra is magabiztosan vezeti a tabellát korosztályában.

U14
U14-es pre-akadémiai csapatunk a múlt hétvégi Paksi SE elleni győzelem után most hazai pályán a Szentlőrinc együttesét fogadta. A mieink már az első percek után magukhoz ragadták a kezdeményezést, nagy mezőnyfölényt alakítottak ki, és végül a 3. percben Demeter Regina lövése érett góllá. A vezető találat után aztán egyértelműen átszakadt a gát, sorra érkeztek a ferencvárosi gólok, Molnár Léna és Mizsei Laura négyszer talált be, Chmelik Dorina három gólt lőtt, Gyuricza Panna két találatot jegyzett a neve mellé, Szeip Tamara Hanna és Gál Regina egy-egy góllal járult hozzá a sikerhez, valamint Demeter Regina még két gólt szerzett a folytatásban. Ezzel a 19-0-s győzelemmel U14-es csapatunk magabiztosan vezeti a tabellát ebben a korosztályban.

U15
A bajnokság 10. fordulójában U15-ös csapatunk igazi rangadóra készült, a Puskás Akadémia otthonába látogatott vasárnap. Jó előjelekkel érkeztünk Felcsútra, ugyanis az előző 9 bajnoki mérkőzésből 9-et megnyertünk. Folytatódott is ez a remek sorozat, a 30. percben Kovács Petra óriási szabadrúgásgóljával már nálunk is volt a vezetés. Sorra dolgoztuk ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, amelyekből először Karaba Jázmin, majd Csizmadia Jázmin váltott találatra egyet-egyet, így háromgólos előnnyel következhetett a második felvonás. A szünet után is Fradi-góllal indítottunk, Kovács Petra folytatta a jó sorozatot. Néhány perccel később ugyan szépíteni tudott ellenfelünk, de ez csak mégjobban feltüzelte csapatunkat, és a 68. percben Hanász Vanda is beköszönt, így végül ő állította be az 5–1-es végeredményt.

- Végig nagy fölényben játszottak a lányok. Megmutatták, hogy egyénileg és csapatszinten is kifizetődő a sok tudatos munka, amit elvégeznek. Mégsem vagyok elégedett, mert hiányoztak a ritmusváltások, dekoncentrált volt a játék elől is, hátul is. Számtalan helyzetet alakítottunk ki, de csak egy töredékét értékesítettük, amiért nem okolhatunk senki mást, csak magunkat. Ezzel együtt minden dicséretet megérdemelnek a 12-13 éves játékosaink, akik rendkívül intelligensen, és profi sportolóhoz méltóan teljesítenek hétről hétre – értékelt a mérkőzést követően Szanyi Mária vezetőedző.

U17
U17-es csapatunk szintén Felcsúton lépett pályára a 10. fordulóban. Küzdelmes mérkőzésre számítottunk, hiszen ebben a korosztályban a Puskás Akadémia vezeti a bajnokságot. A Ferencvárosból több meghatározó játékos is hiányzott, így mondhatni, előnyből indult az ellenfél. A találkozót a hazaiak kezdték jobban, és már a 2. percben megszerezték a vezetést. A játékrész legnagyobb helyzete Gágyor Zille előtt adódott, aki kíméletlenül be is lőtte azt, de néhány perccel később a Puskás Akadémia újra átvette a vezetést, és végül 2-1-es hazai vezetéssel fordultunk. A pihenő után is hiába gyűrték egymást az együttesek, egészen a 89. percig kellett várni az újabb találatra, csapatunk komoly energiákat mozgósított az egyenlítés érdekében, de sajnos ismét a felcsútiak örülhettek. Ezzel a 3-1-es vereséggel jelenleg a tabella harmadik helyét foglaljuk el.

- Egy nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, hiszen idegenben sosem egyszerű egy rangadót játszani. Rosszul kezdtük a találkozót, nagyon hamar gólt kaptunk, ami nyilván befolyásolta az egész mérkőzést. A bekapott gól után fellendült a játékunk, voltak helyzeteink, ha azokat berúgjuk, akkor talán máshogy is alakulhatott volna a végeredmény. Próbáltuk a saját játékunkat ráerőltetni az ellenfélre, de sokszor nem sikerült. A mezőnyben nem volt különbség, de sajnos elfogytunk a végére, és a Puskás jól használta ki a hibáinkat. Gratulálunk az ellenfélnek. Nekünk pedig tovább kell dolgoznunk - összegezte a látottakat Nagy Ágnes asszisztens edző.

U19
U19-es leány csapatunk hazai pályán fogadta a listavezető Puskás Akadémiát a bajnokság 10. fordulójában. Igazi rangadónak érkezett ez a mérkőzés, a felcsútiak ugyanis a tabella élén várták a találkozót, míg csapatunk a második helyet foglalta el. Nem kezdődött jól a mérkőzés a mieinknek, a nagy rivális Puskás ugyanis a 21. percben megszerezte a vezetést. A sokadik helyzetünk kimaradása után viszont sikerült megfordítanunk az állást, Vincze Borbála először szabadrúgásból lőtt egy hatalmas gólt, majd két perccel később egy remek támadás befejezését vállalta el, és duplázta meg találatai számát. Sajnos a 40. percben a felcsútiak egyenlíteni tudtak, így 2-2-es döntetlennel fordultunk. A második félidő már újabb gólok nélkül telt, mindkét csapatnak akadtak helyzetei, de nem jött össze a győztes gól egyik oldalon sem, így végül egy igazságos döntetlen született.

- Ez egy olyan meccs volt, amelyet mindkét csapat nyíltan játszott, bármilyen eredmény kijöhetett volna belőle. A döntetlen a verseny előrehaladásának fényében minden bizonnyal a legigazságosabb eredmény. De az eredményen túl szeretnénk hangsúlyozni a csapat nagyszerű teljesítményét mind a karakter, mind a játék szempontjából. A második félidőben kicsit csökkent az intenzitás, de láttam, hogy a lányok hisznek benne, és a végső sípszóig küzdenek egy nagyon erős csapat ellen. Ez a szempont arra késztet bennünket, hogy nagy bizalommal tekintsünk a jövőbe – mondta Marco Dell'Elce vezetőedző.

Leány Regionális U-14 HNP Dél-Nyugati csoport 9. forduló
FTC-Telekom – Szentlőrinc SE 19-0 (6-0)
FTC: Csiky Dóra Boglárka, Szeip Tamara Hanna, Szabó Nóra Éva, Demeter Regina Eszter, Podonyi Julianna, Mizsei Laura, Gál Regina, Végh Bernadett, Gyuricza Panna
Cserék: Molnár Lara Léna, Banner Boróka Luca, Chmelik Dorina
Vezetőedző: Juhász Viktor
Gólszerzők: Molnár Lara Léna (4), Mizsei Laura (4), Demeter Regina Eszter (3), Chmelik Dorina (3), Gyuricza Panna (2), Szeip Tamara Hanna, Gál Regina és Oliinyik Zlata (öngól)

Leány Országos bajnokság, U15, 10. forduló
Puskás Akadéma FC – FTC-Telekom 1-5 (0-3)
FTC: Nagy Dina, Hanász Vanda, Sági Panna, Csizmadia Jázmin, Árvay Sára Petra, Kovács Petra, Karaba Jázmin Liliána, Perjési Lilla, Hornyák Bodza, Tóth Adél, Pethe Elisabeth Olivia
Cserék: Berceli Nikolett, Kuzma Liliána, Bozsik Frida, Jarkovszky Laura, Barkász Hanna Jázmin
Vezetőedző: Szanyi Mária
Gólszerzők: Kovács Petra (2), Karaba Jázmin Liliána, Csizmadia Jázmin

Leány Országos bajnokság, U17, 10. forduló
Puskás Akadéma FC – FTC-Telekom 3-1 (2-1)
FTC: Major Janka, Gégény Petra, Bozsik Linett, Egyed Kata, Gágyor Zille, Nagy Barbara Emma, Kükedi Laura, Nyiri Luca, Nyul Petra Alexandra, Biró Csilla Anna, Kratochwill Zoé
Cserék: Gergely Lili, Beleznai Léna, Szikszai Lilla Csenge, Papp Tamara
Operatív vezető: Berla Attila
Gólszerzők: Gágyor Zille

Leány Országos bajnokság, U19, 10. forduló
FTC-Telekom – Puskás Akadéma FC 2-2 (2-2)
FTC: Horváth Katalin, Kovács Laura, Fehértói Dorina, Turza Melitta, Horváth Zóra, Vincze Borbála Dóra, Orosz Eszter, Madarász Laura, Rapp Alexandra Csenge, Nyiri Luca, Skultéty Tamara Dóra
Cserék: Gergely Lili, Hevesi Júlia Rebeka, Nagy Barbara Emma, Czinege Eszter
Vezetőedző: Marco Dell'Elce
Gólszerzők: Vincze Borbála Dóra (2)

Női U19: pont nélkül maradtunk Szombathelyen

A felsőházi rájátszás első fordulójában 3-1-es vereséget szenvedett U19-es női labdarúgócsapatunk.

Leány U16: tizenegy válogatott meghívó érkezett

Április 24-én nemzetközi felkészülési mérkőzést játszik Németország ellen az U16-os nemzeti csapat.
...

U15: győzelemmel a tabella élére ugrottunk

U15-ös együttesünk 4-1-es győzelmet aratott a Puskás Akadémia ellen a rájátszás első fordulójában.

U17: magabiztos győzelem hazai pályán

Jugovits Péter és Nagy Ágnes csapata 5-0-s sikert aratott a Puskás Akadémia ellen.

Leány Up: mindhárom csapatunk a felsőházban folytatja

PMFC elleni győzelmekkel zárult az alapszakasz U15-ös, U17-es, valamint U19-es labdarúgóink számára is.

U19: értékes egy pont Szombathelyen

Az Illés Akadémia elleni döntetlennel csapatunk megőrizte előnyét a tabellán, és továbbra is az élen áll.

U19: remek győzelem - nyolcat lőttünk Szegeden

A St. Mihály FC otthonába utazott U19-es női labdarúgócsapatunk, nagyarányú győzelmet arattunk.

U15: folytatódott a győzelmi széria

Két-két gólt lőttünk mindkét félidőben, 4-0-s győzelemmel ért véget a St. Mihály FC elleni találkozó.