2022. május 13.
U17: a felsőházi rájátszásban is legyőztük az MTK-t
A bajnoki címért küzdő U17-es csapatunk 4-0-ra nyert a nagy rivális MTK ellen.

A márciusi 4 gólos győzelem után U17-es együttesünk csütörtökön 18:00 órától ismét az MTK Budapest vendégeként lépett pályára a felsőházi rájátszás második fordulójából elhalasztott mérkőzésen. A nagy meleg ellenére a lányok az első pillanattól kezdve hatalmas lendülettel álltak bele a játékba. Már mérkőzés a 11. percében megszereztük a vezetést László Henrietta révén, aki mindössze négy perc múlva ismét betalált, így megduplázta csapatunk és saját góljainak számát is. Előnyünk tudatában még nagyobb nyomást helyeztünk az ellenfélre, és a találkozó 41. percében Kern Fanni távoli bombájával tovább növeltük előnyünket, így 3 gólos Fradi vezetéssel vonulhattunk le a szünetre.

A szünetben Berla Attila frissítette a csapatot, Horváth Zóra és Biró Csilla is érkezett a pályára.  A második félidőben sem tétlenkedtünk, az 58. percben egy szöglet után Szijártó Eszter juttatta be a labdát a kék-fehérek kapujába. Ezt az előnyt kihasználva továbbra is mi domináltunk, de több gólt nem szereztünk, így ismét 4 gólos győzelmet arattunk az MTK ellen. Ezzel az eredménnyel pedig 53 ponttal továbbra is a tabella élén állunk.

- Nagyon meleg volt, de ennek ellenére egy jó iramú mérkőzést játszottunk az MTK ellen. Az ellenfél egy jól felkészített, rendkívül agresszív csapatként lépett pályára. A Ferencváros pedig azt gondolom, hogy erőn felül teljesített, és sikerült a mi javunkra fordítani a mérkőzést. Sok ilyen meccsre van szükségünk a fejlődés szempontjából. Azt gondolom, hogy mind a két csapat elérte azt a célt, amit el akart érni a mai mérkőzésen - mondta Berla Attila a mérkőzés után.

Csapatunk legközelebb a Puskás Akadémia otthonában lép pályára május 15-én 10 órától.

Leány Országos bajnokság, U17, Felsőház, 2.forduló

MTK Budapest–FTC-Telekom 0-4 (0-3)

FTC: Ascher Dóra, László Henrietta, Bozsik Linett, Nyul Petra Alexandra, Kern Fanni, Vincze Borbála Dóra, Murár Viktória Fanni, Czakó Zoé, Szijártó Eszter, Nyiri Luca, Fehértói Dorina

Cserék: Horváth Katalin, Horváth Zóra, Biró Csilla Anna, Illés Lili, Szikszai Lilla Csenge, Berta Petra

Operatív vezető: Berla Attila

Gólszerzők: László Henrietta (2), Kern Fanni, Szijártó Eszter

Leány Up: mindhárom csapatunk a felsőházban folytatja

PMFC elleni győzelmekkel zárult az alapszakasz U15-ös, U17-es, valamint U19-es labdarúgóink számára is.

U19: értékes egy pont Szombathelyen

Az Illés Akadémia elleni döntetlennel csapatunk megőrizte előnyét a tabellán, és továbbra is az élen áll.

U19: remek győzelem - nyolcat lőttünk Szegeden

A St. Mihály FC otthonába utazott U19-es női labdarúgócsapatunk, nagyarányú győzelmet arattunk.

U15: folytatódott a győzelmi széria

Két-két gólt lőttünk mindkét félidőben, 4-0-s győzelemmel ért véget a St. Mihály FC elleni találkozó.

U17: győzelem a hétközi fordulóban

Jugovits Péter és Nagy Ágnes csapata hazai pályán, 2-1-es győzelmet aratott a St. Mihály FC együttese ellen.

U19: magabiztos siker hazai pályán

A Puskás Akadémia elleni mérkőzésen U19-es csapatunk 5-3-as győzelemmel zárt.

U17: egy pontot szereztünk Felcsúton

U17-es csapatunk 2-2-es döntetlent játszott a Puskás Akadémia ellen a 12. fordulóban.

U15: négy gól, győzelem a Puskás ellen

Filep Zsuzsa mesterhármast lőtt, Megyesi Lili egyszer talált be a felcsútiak kapujába.