2021. szeptember 8.
U19-es csapatunk ismét hátrányból tudott fordítani
Jó meccset játszottunk a Győrrel - értékelt leánycsapatunk vezetőedzője, Szeitl Szilvia.

U19-es leány csapatunk hazai pályán, az ETO FC Győr ellen lépett pályára szerda délután a Leány Országos bajnokság 3.fordulójában. A hétközi forduló rosszul indult a mieink számára, ugyanis a győriek már a 15.percben megszerezték a vezetést. A lányok a szünetben rendezni tudták a sorokat és a második játékrész elején hamar jött is az egyenlítés Horváh Zóra gólja révén. Ezután a 68. percben Tóth Mercédesz beadásából László Henrietta tudott eredményes lenni és ezzel beállította a meccs végeredményét is (2-1).

„Megint jól kezdtük a mérkőzést, a labdabirtoklásban jól teljesítettek a lányok, viszont a 15. percben sajnos egy elkerőlhető gólt kaptunk, ám azt pozitívumként értékelem, hogy ez a találat nem fogta vissza a lányokat. A szünetben rendezni tudtuk azokat a kétes szituációkat, melyekből veszélyes lehetett volna az ellenfellünk. A második játékrészben, miután megszereztük az egyenlítő gólt, már kezdték elhinni a lányok, hogy megnyerhetjük a mérkőzést. A meccs végén is parázs jeleneteket láthattunk, összeségében azt tudom mondani, hogy jó meccset játszottunk a Győrrel”- nyilatkozta a meccs után a csapat vezetőedzője, Szeitl Szilvia.

Leány Országos U-19-es bajnokság

3. forduló

Ferencvárosi TC-ETO FC Győr (2-1)

FTC: Halla Petra Éva, Kovács Laura, Szőke Flóra Fruzsina, Fehértói Dorina, Turza Melitta, Horváth Zóra, Czakó Zoé Patrícia, László Henrietta, Szijártó Eszter, Ezer Anna, Békés Dominika. Cserék: Hevesi Júlia Rebeka, Pozsár Csenge, Orosz Eszter, Rapp Alexandra Csenge, Tóth Mercédesz

Gólszerzők: Horváth Zóra, László Henrietta

A legjobb teljesítményt nyújtotta az edző véleménye alapján: Fehértói Dorina

Németh Diána gólja is kellett a lengyelek elleni x-hez

A magyar női U19-es válogatott 2-2-es döntetlent játszott a Lengyelország elleni edzőmeccsen.

Sportszülői Mentorprogram 1. rész - Lázár Pál

Lázár Pál, a női akadémiai Elit Program vezetőjének gondolatai a program tematikájáról.

Gólzáporos mérkőzéseken vertük az ETO-t

A Ferencváros női akadémistái ezúttal is elhozták a három pontot minden korosztályban.

Fölényes győzelmek a Puskás Akadémia ellen

A Ferencváros női akadémistái mindhárom korosztályban győzelemmel indították az idei bajnoki szezont.

„A sport mindig is az életem fontos része volt”

Halas Eszter sportdietetikussal beszélgettünk.

„A fő szempont, hogy ne sérüljenek a játékosok”

Szabó András élettani és sporttudományos csoportvezetőként dolgozik női futballistáink mellett.

Új szintre emelné az up-nevelést az FTC akadémiája

Nagyobb intenzitású, magasabb minőségű, nagyobb játékos-létszámot érintő képzés a terv női labdarúgóinknál.

Kiütéses győzelmek sora - női utánpótlás körkép

U19-es, U16-os és U14-es csapatunk mellett a Soroksár is több kiváló eredményt ért el az utóbbi...