2024. május 27.
Bronzérmes lett öregfiúk labdarúgócsapatunk
A Dunaharaszti hazai 5-0-s legyőzésével biztosítottuk be harmadik helyünket a tabellán.

Öregfiúk labdarúgócsapatunk az RTK elleni döntetlen után a Dunaharasztit fogadta az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban a szezon utolsó mérkőzésén. Nem volt tét nélküli a szezonzáró, ugyanis bár a harmadik helyen álltunk az utolsó forduló előtt, a negyedik pozícióban levő Pénzügyőrt csak két ponttal előztük meg, így győznünk kellett, ha szerettük volna megtartani a harmadik helyet.

Ennek szellemében léptünk pályára, ami meg is látszott, hiszen már az első perctől kezdve nagy iramot diktáltunk. A 10. percben Palásthy góljával szereztük meg a vezetést (1-0), majd a 14. percben Lisztes (2-0), a 20. percben pedig Bokros volt eredményes (3-0). A magabiztos első félidő után a folytatásban sem álltunk le, a 63. percben a csereként pályára lépett Janetka lőtte a negyedik Fradi-gólt (4-0), majd egy perccel a rendes játékidő vége előtt Jovánczai állította be az 5-0-s végeredményt.

A találkozó után Keller József értékelte a 2023/24-es idényt.

- A teljes szezont nézve azt gondolom, kijárt nekünk ez a bronzérem - kezdte Keller József. - Sajnos nem tudtunk előrébb végezni, de el kell ismerni, hogy az MTK és a Honvéd most a két legerősebb csapat a bajnokságban. Ha be tudunk hozni két-három fiatalabb játékost a csapatba, akkor azt hiszem, minden esélyünk meglesz arra, hogy a következő szezonban egy fényesebb éremért harcoljunk. Csak erre van szükség, hiszen a csapategységre nem lehet panasz, az szenzációs.

Öregfiúk labdarúgócsapatunk tehát legyőzte a Dunaharasztit, ezzel pedig bebiztosította bajnoki bronzérmét.

Férfi labdarúgás,
Öregfiúk I. osztály, 22. forduló

FTC – Dunaharaszti 5-0 (3-0)
Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont

FTC: Sikur - Szekeres (Ujfalusi, 41.), Dell'elce, Fábio, Csiszár - Lazic (Keller, 54.) - Jovánczai, Lisztes (Janetka, 56.), Győri (Zsolnai, 46.), Bokros - Palásthy (A. Sowunmi, 41.)
Vezetőedző: Dzurják József

Az FTC gólszerzői: Palásthy (10.), Lisztes (14.), Bokros (20.), Janetka (63.), Jovánczai (79.)

Öregfiúk: tízgólos meccsen nyertünk

Palásthy és Jovánczai duplázott, fordulatos, látványos meccsen múltuk felül a Mélykútot.

Fradi-ünnep Nógrádsápon

Október 19-én, szombaton Nógrád vármegyébe, Nógrádsápra látogat a Ferencváros öregfiúk labdarúgócsapata.

Öregfiúk: Kiütéses siker a Bak FC ellen

Fábio triplázott, kilenc góllal diadalmaskodtunk.

Fradi-ünnep Jobbágyiban

Október 12-én, szombaton Jobbágyiba látogat a Ferencváros öregfiúk labdarúgócsapata.

Tízgólos meccsen vertük a Dunaharasztit

Fábio duplázott, Sowunmi, Jovánczai, Völgyi, Palásthy, Janetka és Bokros egy-egy gólt lőtt a 8-2-es meccsen.

Fradi-ünnep Farmoson

A főváros közelében fekvő településre látogat öregfiúk-csapatunk.

Hatgólos meccsen tartottuk otthon a három pontot

Öregfiúk labdarúgócsapatunk 4-2-re legyőzte a Biatorbágyot a bajnokság 4. fordulójában.

Öregfiúk: kiütéses győzelem a Halásztelek ellen

Jól reagáltunk a Honvéd elleni vereségre, 11-et lőttünk a Halászteleknek.