2023. március 20.
Gólzáporos döntetlen a Dunaharaszti ellen
Öregfiúk labdarúgócsapatunk háromszor is vezetett, de végül 3-3-as döntetlent játszott.

Az RTK 4-1-es legyőzése után öregfiúk labdarúgócsapatunk a Dunaharaszti együttesét fogadta a bajnokság 14. fordulójában.

A hétfő esti összecsapás egyperces gyászszünettel indult jégkorong szakosztályunk korábbi elnökhelyettesének, Szepeshelyi Istvánnak az emlékére, aki öregfiúk együttesünk lelkes szurkolója volt.

Jó iramban kezdődött a találkozó, már az első percekben lehetőséghez jutott mindkét csapat. Az első gólra a 10. percig kellett várni, Palásthy Norbert lőtte ki a jobb alsót (1-0). Nem sokkal később a vendégek is veszélyeztettek, de ez a helyzet még kimaradt, majd egy szélről érkező szabadrúgással egyenlítettek (1-1). Az első játékrészben újabb gól már nem esett, így 1-1-gyel mentek pihenőre a csapatok.

A fordulás után ismét a Fradi kezdett jobban, Palásthy Norbert egy remek lövéssel másodszor is előnyhöz juttatta a hazai együttest (2-1). Ahogy az első gólra, úgy erre is egy szabadrúgásgóllal tudott válaszolni a Dunaharaszti (2-2). Öt perccel a rendes játékidő vége előtt Józsi György 20 méterről lőtt bombagólt (3-2). Úgy nézett ki, hogy a mieink végül otthon tudják tartani a három pontot, de a végén véleményes szituációban lépett ki a vendégek támadója, aki a kapuba lőtt, beállítva a 3-3-as végeredményt.

A találkozó után a két gólt szerző Palásthy Norbert értkékelt.

- Jól kezdtük a meccset, igazából mi birtokoltuk többet a labdát, nekünk volt több lehetőségünk. Két pontrúgásból tudtak egyenlíteni, majd egy kétes szituációból megcsinálták ezt harmadszor is. Nagyon fáj, hogy nem tudtuk itthon tartani a három pontot. Különösen fájó, hiszen a mutatott játék alapján megérdemeltük volna a győzelmet. A labdarúgás azonban ilyen, néha a semmiből tud egyenlíteni az ellenfél. Jelen esetben három helyzet, három gól. Készülünk a következő mérkőzésre, ahol reméljük, tudunk majd javítani!

Férfi labdarúgás,
Öregfiúk I. osztály, 14. forduló

FTC – Dunaharaszti 3-3 (1-1)
FTC-MVM Népligeti Sportközpont

FTC: Szabó – Kazi (Kovács, 80.), Csiszár, Dell’elce, Fehér (Takács, 75.) – Szekeres (Ujfalusi, 58.) – Bojan (Fábio, 58.), Józsi - Lisztes – Palásthy, Bubcsó

Gólok: Palásthy (10., 45.), Józsi (75.), illetve Balogh (34.), Hegyes (63., 76.)

17 gólt lőttünk az Ikarusnak

Bokros 5, Palásthy 3, Ujfalusi és Völgyi 2-2, Csiszár, Jovánczai, Lengyel, Lazic és Fábio 1-1 gólt szerzett.

Fradi-ünnep Eleken

Öregfiúk labdarúgócsapatunk a sportágválasztó családi nap keretében érkezik a városba.

Öregfiúk: kiütéses győzelem!

Palásthy és Bokros duplázott, Völgyi és Csiszár is eredményes volt a 6-0-ra megnyert bajnokin.

Kiütés, kilencet lőttünk a Monornak!

Öregfiúk labdarúgócsapatunk 9-0-ra legyőzte a Monor együttesét a bajnokság 15. fordulójában.

Vereség az MTK otthonában

Öregfiúk labdarúgócsapatunk 5-1-s vereséget szenvedett az MTK vendégeként a bajnokság 14. fordulójában.

Öregfiúk: kiélezett meccsen játszottunk döntetlent

Kétszer is egyenlítettünk a Pénzügyőr elleni 2-2-es döntetlen alkalmával.

Kétgólos győzelemmel kezdtük a tavaszt

Öregfiúk labdarúgócsapatunk 2-0-ra győzött az Issimo ellen a bajnokság 12. fordulójában.