2021. október 25.
Győzelem tíz emberrel
Hétfő este hősies küzdelemben, emberhátrányban is sikerült otthon tartani a három pontot a BVSC ellen.

Nem kezdődött jól az utolsó őszi hazai mérkőzésünk, hiszen a BVSC egy gyors támadás végén, a 2. percben megszerezte a vezetést. Ezt követően csapatunk folyamatosan támadott, végül a 17. minutumban Ujfalusi Attila ballal, a jobbösszekötő helyértől szenzációs lövést eresztett meg a jobb felső sarokba. 1-1-re módosult az állás!

Alig négy perccel később Vén Gábor preciz beadása után Bojan Lazic látványosan fejelt a jobb alsó sarokba, ezzel máris nálunk volt az előny (2-1)! A későbbiekben is több alciót vezettünk, ám a lehetőségek kimaradtak. A BVSC veszélyes ellentámadásokat vezetett, de az eredmény már nem változott az első félidőben.

Küzdelmes mérkőzés volt. Képünkön Palásthy Norbert küzd az ellenfél kapusával

A térfélcserét követően komoly küzdelem zajlott a pályán, egy távoli lövéssel a vendégek az 50. percben egalizáltak (2-2), majd egy villámgyors akció végén Fehér Ádám csak utolsó emberként tudta megállítani az ellenfél csatárát - villant a piros lap!

A 10 emberrel maradt FTC nagy szívvel küzdött a továbbiakban, ennek pedig meg is lett az eredménye. A mérkőzés hajrájában Ujfalusi Attilát rántották le a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Lengyel Béla tanárian értékesítette (3-2). A csapat a vezetés birtokában is az utolsó leheletéig küzdött, végül harsány szurkolói támogatás mellett sikerült megőrizni az előnyt, így győzelemmel zártuk az utolsó 2021-es hazai meccsüket.

A lefújást követően Bojan Lazic értékelt.

- Jó mérkőzést játszottunk egy nagyon erős ellenféllel szemben, mindenki kiadta magából a maximumot. A hozzáállásunkra nem lehet panasz, ismét megmutatkozott a Fradi-szív, hiszen hátrányból fordítva győztünk. Minden játékosnak jár a dicséret.

Csapatkép is készült az idei utolsó hazai bajnoki után

Öregfiúkcsapatunk november 15-én, Óbudán, a Zrínyi ellen zárja az őszi szezont.

Labdarúgás, Öregfiúk I. Osztály

FTC–BVSC-Zugló 3-2 (2-1)

Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont. Játékvezető: Bereczki Miklós

FTC: Szabó G. – Ebedli (Kazi, 52.), Szűcs M. (Lengyel, 41.), Keller, Fehér Á. – Lazic, Vén – Ujfalusi, Jovánczai (Zsolnai, 79.), Jordáki – Palásthy.

Gólszerzők: Ujfalusi (17.), Lazic (21.), Lengyel (68. – büntetőből), illetve Füzi (2., 50.)

Sárga lap: Lazic (48.), illetve Hajba (28.)

Kiállítva: Fehér Á. (56.)

Nagyot küzdöttünk, de kikaptunk a Honvéd otthonában

A második félidőben kétszer is betaláltunk, közel volt a pontszerzés, de a Honvéd örülhetett a végén.

17 gólt lőttünk az Ikarusnak

Bokros 5, Palásthy 3, Ujfalusi és Völgyi 2-2, Csiszár, Jovánczai, Lengyel, Lazic és Fábio 1-1 gólt szerzett.

Fradi-ünnep Eleken

Öregfiúk labdarúgócsapatunk a sportágválasztó családi nap keretében érkezik a városba.

Öregfiúk: kiütéses győzelem!

Palásthy és Bokros duplázott, Völgyi és Csiszár is eredményes volt a 6-0-ra megnyert bajnokin.

Kiütés, kilencet lőttünk a Monornak!

Öregfiúk labdarúgócsapatunk 9-0-ra legyőzte a Monor együttesét a bajnokság 15. fordulójában.

Vereség az MTK otthonában

Öregfiúk labdarúgócsapatunk 5-1-s vereséget szenvedett az MTK vendégeként a bajnokság 14. fordulójában.

Öregfiúk: kiélezett meccsen játszottunk döntetlent

Kétszer is egyenlítettünk a Pénzügyőr elleni 2-2-es döntetlen alkalmával.

Kétgólos győzelemmel kezdtük a tavaszt

Öregfiúk labdarúgócsapatunk 2-0-ra győzött az Issimo ellen a bajnokság 12. fordulójában.