Legendák sorát láthatják az érdeklődők május 24-én, Pünkösd vasárnapján 10 órától a balatonszemesi focipályán. A Pünkösdi All Star Tornán a házigazda település csapata mellett a Ferencváros, az Újpest, a Honvéd és a Vasas egykori sztárjai is pályára lépnek, visszacsempészve egy napra a kettős rangadók emlékét.
Az esemény egyik különlegesség lesz, hogy a nézők nemcsak szurkolhatnak az ikonoknak, hanem a mérkőzések előtt, között és után testközelből is találkozhatnak velük. A sztárokkal beszélgetve lehetőség lesz felidézni a régi meccsek emlékeit, ahogy dedikálásra és közös fotózásra is nyílik alkalom.
A torna előzménye a tavalyi nagysikerű Albert Flórián-kiállítás volt, ahol a záróeseményen a Parlament öregfiúk csapata a balatonszemesiekkel közösen mérkőzött meg a Fradival. Soha nem látott tömeg szurkolt a meccseken, így nem is volt kérdés, hogy a település vezetése hagyományt teremt a gálamérkőzésből.
„A célunk nem csupán egy futballünnep megszervezése, hanem egy olyan esemény életre keltése, amely összekovácsolja az embereket" – mondta a település polgármestere és az esemény ötletgazdája, Iváncsics Zsolt.
„Számunkra az, hogy az öregfiúk csapattal járjuk az országot, egy küldetés, amelyet a Fradi iránti szeretetünk mozgat. Célunk, hogy elvigyük minél több helyre az FTC jó hírét, ápoljuk a kapcsolatot a szurkolókkal. Igyekszünk méltóképpen képviselni a klubot, melyhez gyerekkorunk óta tartozunk" – mondta Bánki József, a Ferencváros korábbi futballistája, az FTC Baráti Kör alelnöke.
A balatonszemesi gálán a nap folyamán a nagyközönség is sportolhat. A Fradi ugyanis két olyan exkluzív kísérőprogrammal érkezik, amelyeket bárki kipróbálhat edzettségi szinttől független. A sportpályán Sétafoci és az Aktív Szurkoló Program egész nap várja az érdeklődőket.
A Pünkösdi All Star Tornán a Ferencváros legendái közül többek között olyan ikonokkal találkozhat a közönség, mint Bánki József, Mucha József, Keller József, Telek András, Bojan Lazics, Balog Zoltán, Csiszár Zoltán, ifjabb Ebedli Zoltán, ifjabb Nyilasi Tibor, Fischer Pál, Mátyus János vagy Józsi György.
A hajdani kedvencek augusztus 15-én az aprócska Kaposkelecsényben lépnek pályára.
Ezen a hétvégén Békés és Tolna vármegyében vendégszerepel az FTC öregfiúk-labdarúgócsapata.
A Győr-Moson-Sopron vármegyei Egyházasfalun és Rábacsécsényben is találkozhatnak a Fradi volt labdarúgóival.
Ünnepi mérkőzéseken játszanak a Fradi egykori labdarúgó kiválóságai.
Északnyugatra veszi az irányt hétvégén az FTC népszerű öregfiúkcsapata.
Az egész napos program kiemelkedő eseményének ígérkezik a 15:00-kor kezdődő gálamérkőzés.
Pénteken, szombaton és vasárnap is pályára lép az FTC népszerű öregfiúk csapata.
A szurkolóknak lesz lehetősége a népszerű Fradi játékosokkal való beszélgetésre, közös fotók készítésére is.