2023. május 8.
Legyőztük a Szigetszentmiklóst, biztos a bronzérem
Csiszár, Lisztes és Szalai góljával 3-2-re győzött öregfiúk labdarúgócsapatunk.

Öregfiúk labdarúgócsapatunk két fordulóval a bajnokság vége előtt a Szigetszentmiklóst fogadta, ahol abban a tudatban lépett pályára együtesünk, hogy egy győzelem esetén matematikailag is bebiztosítja a harmadik helyet a tabellán.

Nem indult jól a találkozó, a második percben egy szöglet után a Szigetszentmiklós szerezte meg a vezetést (0-1), ráadásul pillanatokkal később Nagy megsérült, és cserekapus híján Marco Dell’elce védett a folytatásban. Nem kellett sokat várni a mieink válaszára, előbb Csiszár Zoltán egyenlített (1-1), majd Lisztes Krisztián (2-1) és Szalai Tamás is eredményes volt (3-1). A fordulás után is a mieink irányítottak, de a helyzeteket ezúttal nem sikerült gólra váltani. A Szigetszentmiklós a hajrában még szépíteni tudott (3-2), de végül a Ferencváros örülhetett, amely ezzel a győzelemmel bebiztosította harmadik helyét a bajnokságban.

A találkozó után korábbi labdarúgónk, Keller József értékelt.

- Nagyon izgalmas meccset játszottunk, hiszen az ellenfél már rögtön az elején megszerezte a vezetést. Szerencsére jól reagáltunk, így perceken belül egyenlíteni tudtunk. Fokozatosan átvettük az irányítást, ez pedig helyzetekben, és aztán gólokban is megmutatkozott. Nehéz év volt, meg kell küzdenünk a rengeteg hiányzó nyújtotta nehézséggel, de jelenleg látni kell, hogy ez a realitás. A miénk a legnagyobb átlagéletkorral rendelkező együttes, a riválisok tudtak fiatalítani, ez pedig meglátszódott a pályán. Most ennek a bronznak kell örülni, de természetesen jövőre mindent meg fogunk tenni, hogy ismét bajnoki címet ünnepelhessünk.

Férfi labdarúgás,
Öregfiúk I. osztály, 20. forduló

FTC – Szigetszentmiklós 3-2 (3-1)
Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont

FTC: Nagy (Takács, 9.) – Kazi, Dell’elce, Csiszár, Ebedli – Fehér (Zsolnai 41.), Lazic – Szalai (Jáky, 58.), Lisztes (Rázsó, 62.), Bubcsó - Palásthy
Vezetőedző: Dzurják József

Az FTC gólszerzői: Csiszár (3.), Lisztes (13.), Szalai (19.)

Sportpark átadás Domoszlón a Fradival

Május 4-én, szombaton délután Domoszlóra látogat a Ferencváros öregfiúk labdarúgócsapata.

Öregfiúk: Tízig meg sem álltunk, kiütéses győzelem!

Palásthy négyet, Bokros hármat lőtt a Halászteleknek, Fábio, Dell’elce és Ujfalusi is eredményes volt.

Majális a Fradival Taksonyban

Május elsején a Végh István Utánpótláscentrumban lép pályára öregfiúk együttesünk.

Nagyot küzdöttünk, de kikaptunk a Honvéd otthonában

A második félidőben kétszer is betaláltunk, közel volt a pontszerzés, de a Honvéd örülhetett a végén.

17 gólt lőttünk az Ikarusnak

Bokros 5, Palásthy 3, Ujfalusi és Völgyi 2-2, Csiszár, Jovánczai, Lengyel, Lazic és Fábio 1-1 gólt szerzett.

Fradi-ünnep Eleken

Öregfiúk labdarúgócsapatunk a sportágválasztó családi nap keretében érkezik a városba.

Öregfiúk: kiütéses győzelem!

Palásthy és Bokros duplázott, Völgyi és Csiszár is eredményes volt a 6-0-ra megnyert bajnokin.

Kiütés, kilencet lőttünk a Monornak!

Öregfiúk labdarúgócsapatunk 9-0-ra legyőzte a Monor együttesét a bajnokság 15. fordulójában.