2023. május 2.
Megszakítottuk a Pénzügyőr hétmeccses veretlenségét
Győzelem lett öregfiúk labdarúgó-csapatunk hősies küzdelmének jutalma.

Az Öregfiúk I. osztály 19. fordulójának kedd esti mérkőzésén az FTC labdarúgócsapata a hét mérkőzés óta veretlen Pénzügyőr SE vendégeként lépett pályára a Kőér utcai sporttelepen. Ellenfelünk már az első félidőben is többször próbára tette együttesünk kapusát, Nagy Gábort, aki azonban remek védéseinek köszönhetően nullán tartotta a riválist. Az első félidő végéhez közeledve, a 40. percben Bubcsó Norbert volt eredményes, így kialakult a játékrész 1-0-s eredménye.

A térfélcsere után is a Pénzügyőr volt kezdeményezőbb, ám az FTC játékosai állták a rohamokat, Nagy Gábor a folytatásban is többször bravúrral hárított. A hajrában Lengyel Béla révén még megduplázhattuk volna az előnyt, a lövés azonban elkerülte a kaput. Az állás később már nem változott, hősiesen küzdve 1-0-ra győztünk, ezzel megszakítottuk a rivális sikeres szériáját.

- Küzdelmes mérkőzést vívtunk egy jó erőkből álló, fiatalabb csapat ellen. Sokat tettünk a győzelemért, a Fradi Szív ma is kint volt a pályán. Nem volt könnyű dolgunk, de a három pont megszerzése a lényeg, ennek köszönhetően valószínűleg meglesz a dobogó is – nyilatkozta az FTC kapusa, Nagy Gábor.

A Ferencváros legközelebb május 8-án, hétfőn lép pályára a bajnokságban, akkor a szezon utolsó hazai meccsén a szigetszentmiklósi gárdát fogadjuk.

Öregfiúk I. osztály, 19. forduló

Pénzügyőr SE–FTC 0-1 (0-1)

Budapest, Pénzügyőr SE Kőér utcai Sporttelepe. Játékvezető: Agócs Róbert

FTC: Nagy G. – Kovács N. (Ebedli, 54.), Csiszár Z., Fábio, Jáky – Lazics, Szekeres – Kazi, Bubcsó, Takács Á. (Lengyel, 51.), - Palásthy

Gólszerző: Bubcsó (40.)

Nagyot küzdöttünk, de kikaptunk a Honvéd otthonában

A második félidőben kétszer is betaláltunk, közel volt a pontszerzés, de a Honvéd örülhetett a végén.

17 gólt lőttünk az Ikarusnak

Bokros 5, Palásthy 3, Ujfalusi és Völgyi 2-2, Csiszár, Jovánczai, Lengyel, Lazic és Fábio 1-1 gólt szerzett.

Fradi-ünnep Eleken

Öregfiúk labdarúgócsapatunk a sportágválasztó családi nap keretében érkezik a városba.

Öregfiúk: kiütéses győzelem!

Palásthy és Bokros duplázott, Völgyi és Csiszár is eredményes volt a 6-0-ra megnyert bajnokin.

Kiütés, kilencet lőttünk a Monornak!

Öregfiúk labdarúgócsapatunk 9-0-ra legyőzte a Monor együttesét a bajnokság 15. fordulójában.

Vereség az MTK otthonában

Öregfiúk labdarúgócsapatunk 5-1-s vereséget szenvedett az MTK vendégeként a bajnokság 14. fordulójában.

Öregfiúk: kiélezett meccsen játszottunk döntetlent

Kétszer is egyenlítettünk a Pénzügyőr elleni 2-2-es döntetlen alkalmával.

Kétgólos győzelemmel kezdtük a tavaszt

Öregfiúk labdarúgócsapatunk 2-0-ra győzött az Issimo ellen a bajnokság 12. fordulójában.