2022. május 30.
Óriási győzelem a szezon zárásaként
Az öregfiúk kiütéses, 8-1-es győzelemmel és bajnoki harmadik hellyel zárták a bajnokságot.

Öregfiúk labdarúgócsapatunk idei utolsó bajnokiját játszotta, ellenfelünk az A.C. Zrínyi volt. Az első félidőben szebbnél szebb támadásokból már három góllal vezettünk, majd a szünet után még inkább beindult a gólgyártás. Lisztes laposan kilőtte a jobb alsó sarkot, majd Kuznyecov másodszor is betalált. Nem sokkal később a csereként beálló Ujfalusi növelte előnyünket. Ellenfelünk erejéből csak a szépítésre futotta, de ez nem akadályozta meg a mieinket a Fradi-gólok számának növelésében, emellett kapusunk, Szabó Gábor büntetőt is hárított a találkozó során. Előbb Lengyel estében juttatta a labdát a hálóba, majd Szalai tette fel az i-re a pontot, ezzel beállítva a 8-1-es végeredményt.

Parádés futballt, szebbnél szebb támadásokat és gólokat hozott az összecsapás. Szergej Kuznyecov a negyedik meccsén a 15. gólját is megszerezte, ezzel pedig házi gólkirályunk lett. A szép számmal kilátogató publikum méltó módon ünnepelte meg a dobogós csapatot, az ünnepi vacsora után pedig a BLSZ főtitkára, Czakó Tibor akasztotta klasszisaink nyakába az érmeket. A csapat szépen helyt állt a szezon utolsó bajnokiján, egységesen, jól játszott, méltó módon képviselve a Ferencvárost. A találkozó után Szergej Kuznyecov beszélt érzéseiről.

- Itt nevelkedtem az FTC-ben, és bár nem játszottam annyit a felnőttcsapatban, most az öregfiúkban rúghatom meg azokat a gólokat, amik akkoriban elmaradtak. Örülök, hogy gyorsan ment a beilleszkedésem a csapatba, olyanok vagyunk, mint egy nagy család. Boldog vagyok, hogy a góljaimmal segíthettem a csapatot!

Férfi labdarúgás, Öregfiúk I. osztály, 21. forduló

FTC – A.C. Zrínyi 8-1 (3-1)

FTC: Szabó – Szűcs (Ebedli, 41.), Gyepes, Völgyi (Ujfalusi, 49.), Fehér (Kazi, 49.) – Lisztes (Lengyel, 48.), Lazic, Szekeres, Jordáki – Palásthy (Szalai, 41.), Kuznyecov (Kovács N., (53.). Vezetőedző: Dzurják József

Cserék: Szalai Tamás, Sowumni Thomas, Kazi Tamás, Lengyel Béla, Ujfalusi Attila, Kovács Norbert, Ebedli Zoltán

Gólok: Völgyi (25.), Kuznyecov (27., 48.), Palásthy (40.), Lisztes (42.), Ujfalusi (53.), Lengyel (73.), Szalai (78.), illetve Tánczos (55.)

Nagyot küzdöttünk, de kikaptunk a Honvéd otthonában

A második félidőben kétszer is betaláltunk, közel volt a pontszerzés, de a Honvéd örülhetett a végén.

17 gólt lőttünk az Ikarusnak

Bokros 5, Palásthy 3, Ujfalusi és Völgyi 2-2, Csiszár, Jovánczai, Lengyel, Lazic és Fábio 1-1 gólt szerzett.

Fradi-ünnep Eleken

Öregfiúk labdarúgócsapatunk a sportágválasztó családi nap keretében érkezik a városba.

Öregfiúk: kiütéses győzelem!

Palásthy és Bokros duplázott, Völgyi és Csiszár is eredményes volt a 6-0-ra megnyert bajnokin.

Kiütés, kilencet lőttünk a Monornak!

Öregfiúk labdarúgócsapatunk 9-0-ra legyőzte a Monor együttesét a bajnokság 15. fordulójában.

Vereség az MTK otthonában

Öregfiúk labdarúgócsapatunk 5-1-s vereséget szenvedett az MTK vendégeként a bajnokság 14. fordulójában.

Öregfiúk: kiélezett meccsen játszottunk döntetlent

Kétszer is egyenlítettünk a Pénzügyőr elleni 2-2-es döntetlen alkalmával.

Kétgólos győzelemmel kezdtük a tavaszt

Öregfiúk labdarúgócsapatunk 2-0-ra győzött az Issimo ellen a bajnokság 12. fordulójában.