
Augusztus 8. és 12. között Telkiben és a III. kerületi TVE pályáján rendezték meg a Telki Kupát, amelyen az U17-es magyar labdarúgó-válogatott mellett Horvátország, Csehország és Ciprus korosztályos csapatai léptek pályára. A mieink keretébe két ferencvárosi futballista, a kapus Kovács Marcell és a támadó Radzic Damir (a képen) is bekerült.
A címvédő horvátok elleni első mérkőzés kiválóan indult, ugyanis 16 perc után már 2-0-ra vezettünk, azonban a vendégek a második félidőben előbb gyorsan kiegyenlítettek, majd újabb két gólt szerezve 4-2-re nyertek. A Fradi csatárát, Radzicot a 78. percben cserélte be Németh Antal szövetségi edző.
A második, csehek elleni találkozón a ferencvárosi Kovács Marcell kezdett a kapuban. A mieinknek több nagy helyzete adódott a meccsen, gólokat viszont Csehország szerzett, amely 2-0-s előnyét a mérkőzés végéig megtartotta. Támadónk, Radzic Damir ezúttal a 61. percben lépett pályára.
A záró mérkőzésen Ciprus következett, ezúttal már Radziccsal a kezdőcsapatban. Kisebb meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, sőt, több nagy helyzetük volt a második félidőben is, de az utolsó pillanatokban Kovács Mátyás révén kiegyenlítettünk, így az 1-1-es döntetlennel a harmadik helyen zártuk a Telki Kupát. Az utolsó meccsen Kovács Marcell nem kapott lehetőséget, míg Radzic Damirt a 60. percben lecserélte a szövetségi edző.
(Fotó: MLSZ)
Klubunk korosztályos csapatai minden színű éremből szereztek egyet-egyet a kiemelt bajnokságokban.
A hétvégén két kiemelt korosztályos csapatunk lépett pályára, az eredmény felemás lett.
A héten pályára lépő valamennyi utánpótlás csapatunk győzelmet ünnepelhetett.
Labdarúgó utánpótlás-csapataink hazai pályán és idegenben is remekeltek.
Klubunk U15-ös csapatának korosztályos válogatott kapusa 2017 óta a Ferencváros játékosa.
Utánpótlás korú labdarúgóink három fronton is győzelmet arattak a bajnokságban.
A Fradi U9-es csapata a döntőben osztrák ellenfelét győzte le. - GALÉRIA, VIDEÓ!
Utánpótlásunk veretlenül zárta a hétvégét.