2021. november 15.
Redzic Damir gólt lőtt, legyőztük Olaszországot!
Az U19-es labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 3-1-re verte az olaszok korosztályos csapatát.

U19-es válogatottunk egy Olaszország elleni dupla felkészülési mérkőzéssel zárta a 2021-es naptári évet. A taljánok elleni első mérkőzést november 11-én, csütörtökön a Szusza Ferenc Stadionban játszotta korosztályos csapatunk, ahol bár jól és bátran játszottunk, 1-0-ra győzni tudtak a vendégek.

Négy nappal később, november 15-én, hétfőn, Telkiben kaptuk meg a lehetőséget a revansra. A mieink az első meccshez hasonlóan ezúttal is támadólag léptek fel az első perctől kezdve, de a gólra egészen a 34. percig kellett várni, amikor egy beadás után Horváth szépségdíjas találatával szereztük meg a vezetést. A szünetig sikerült megtartanunk az egygólos előnyt, így 1-0-val vágtunk neki a második félidőnek.

A fordulás után nem kellett sokat várni a következő magyar találatra: az 53. percben Redzic Damir elé került a labda, aki előbb kicselezte védőjét, majd éles szögből lőtt az olasz kapuba (2-0). Nem sokkal később Baldanzi révén szépítettek az olaszok, így nagy nyomásra lehetett számítani a hátralévő időben. A mieink hősiesen kivédekezték az olasz válogatott támadásait, sőt, a 95. percben Németh büntetőjével le is zárták a találkozót.

A négy nappal korábban elszenvedett 1-0-s vereség után tehát egy elképesztő, 3-1-es sikerrel - és egy ferencvárosi góllal - vágtunk vissza a világ élvonalába tartozó Olaszországnak.

(Fotó: mlsz.hu)

Négy győzelem, egy vereség

Az U17 és az U14 is kiütéses győzelmet aratott a hétvégén a labdarúgó utánpótlásban.

Jelentkezz, játssz a Fradiban!

Több korosztályba is várjuk a jelentkezőket a Ferencvárosi Torna Club labdarúgó utánpótlásába.