2021. november 15.
Redzic Damir gólt lőtt, legyőztük Olaszországot!
Az U19-es labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 3-1-re verte az olaszok korosztályos csapatát.

U19-es válogatottunk egy Olaszország elleni dupla felkészülési mérkőzéssel zárta a 2021-es naptári évet. A taljánok elleni első mérkőzést november 11-én, csütörtökön a Szusza Ferenc Stadionban játszotta korosztályos csapatunk, ahol bár jól és bátran játszottunk, 1-0-ra győzni tudtak a vendégek.

Négy nappal később, november 15-én, hétfőn, Telkiben kaptuk meg a lehetőséget a revansra. A mieink az első meccshez hasonlóan ezúttal is támadólag léptek fel az első perctől kezdve, de a gólra egészen a 34. percig kellett várni, amikor egy beadás után Horváth szépségdíjas találatával szereztük meg a vezetést. A szünetig sikerült megtartanunk az egygólos előnyt, így 1-0-val vágtunk neki a második félidőnek.

A fordulás után nem kellett sokat várni a következő magyar találatra: az 53. percben Redzic Damir elé került a labda, aki előbb kicselezte védőjét, majd éles szögből lőtt az olasz kapuba (2-0). Nem sokkal később Baldanzi révén szépítettek az olaszok, így nagy nyomásra lehetett számítani a hátralévő időben. A mieink hősiesen kivédekezték az olasz válogatott támadásait, sőt, a 95. percben Németh büntetőjével le is zárták a találkozót.

A négy nappal korábban elszenvedett 1-0-s vereség után tehát egy elképesztő, 3-1-es sikerrel - és egy ferencvárosi góllal - vágtunk vissza a világ élvonalába tartozó Olaszországnak.

(Fotó: mlsz.hu)

„Szeretnénk minél több játékost kinevelni a Fradinak”

Az FTC a játékosok kiemelt fejlesztése mellett az eredményességet tekintve is előkelő helyen az utánpótlásban.

Három győzelemmel zártuk az őszt

U14-es és U15-ös csapataink is győzelemmel búcsúztak az őszi szezontól.

Két döntetlen utánpótlásunk hétvégi mérlege

U14-es együttesünk idegenben, az U15-ös csapat pedig vendéglátóként szerzett pontot.

UP: A DVTK-t és a Győrt is legyőztük

Két mérkőzésen két győzelem utánpótláscsapataink hétvégi mérlege.

Utánpótlás: két-két győzelem és döntetlen a héten

Két korosztályos válogatottban négy ferencvárosi labdarúgó is pályára lépett a felkészülési mérkőzéseken.