Utánpótláscsapataink megkezdték a szereplést a 2020/21-es bajnoki idény tavaszi felében, az első eredményeket és összefoglalókat alább olvashatják.
U19
Egy hetedik fordulóból elhalasztott Illés Akadémia elleni bajnokival kezdte meg a tavaszi szereplést az UEFA Ifjúsági Ligában is érdekelt U19-es együttesünk. Fiataljaink a felnőtt csapatban is bemutatkozó Redzic Damir góljával már a második percben megszerezték a vezetést. Az első félidőben még Hajdú Roland is betalált, majd a fordulás után Vogyicska Balázs is bevette a szombathelyi együttes kapuját. A Vas megyeiek ugyan percekkel később még szépítettek, de a Fradi 3-1-re megnyerte a mérkőzést.
U15
U15-ös labdarúgóink két mérkőzést is játszottak a mögöttünk hagyott héten. Előbb február 10-én az Illés Akadémia volt az ellenfél, melyet egygólos hátrányból Bagi Ádám mesterhármasával, valamint Varga Zétény és Ujhelyi Zsombor góljával 5-1-re sikerült legyőzni.
Három nappal később a PMFC látogatott az FTC-MVM Népligeti Sportközpontba. Fiataljaink ezúttal már a találkozó elején megadták a mérkőzés alaphangját: a 9. percben Nimsz Ádám góljával megszerezték a vezetést. A folytatásban Varga Zétény és Csánk-Takács Kristóf duplázott, míg Bagi Ádám és Ujhelyi Zsombor egy-egy gólt szerzett, így 7-0-val az FTC otthon tartotta a három pontot.
U14
Egy korosztállyal lejjebb a 15. fordulóban ugyancsak az Illés Akadémiát fogadtuk. A Fradi Hajdu Bálint, Kern Ákos és Szokoli Szilárd révén már a félidőben 3-0-ra vezetett. A fordulás után Vámosi Tamás révén néggyel is sikerült ellépni, de szépítettek a vendégek, azonban az utolsó tíz percre fordulva Szijjártó Áron öngólja visszaállította a négygólos különbséget (5-1).
Három nappal később az ETO FC Győr vendégeként léptek pályára fiataljaink. Az FTC ugyan Csimszi Zoltán révén megszerezte a vezetést, de a győri együttes a második félidőben öt perc alatt fordítani tudott. A 83. percben azonban Szokodi Szilárd büntetőjével egyenlítettek a zöld-fehérek, így egy ponttal távoztak az ETO Stadionból (2-2).
Kiss-Baranyi Sándor és Pongrácz Péter a PSG akadémiáján járt.
Az U17 a Puskás Akadémiát, az U15 pedig az MTK-t győzte le november utolsó hétvégéjén.
Az U19 az ETO, az U16 az Újpest, az U14 pedig a DVSC fiataljait győzte le.
Madarász Ádám kezdőként 58 percet játszott a Franciaország elleni U19-es Eb-selejtezőn.
Az U15 győzött, míg U14-es labdarúgócsapatunk kikapott a korosztályos országos bajnokságban.
U16-os, U15-ös és U14-es csapatunk is győzni tudott, az U17 döntetlent játszott, az U16 kikapott a hétvégén.
Az FTC szakemberei azon dolgoznak, hogy minden játékosunk sérülésmentesen fejlődjön – VIDEÓ!
U15-ös együttesünk a Vasas korosztályos csapatát verte idegenben 3-0-ra.