2021. szeptember 28.
Varga Zétény gólja döntött, legyőztük Szlovéniát!
A magyar U16-os válogatott három fradistával a kezdőben Nagykanizsán fogadta a szlovén korosztályos csapatot.

Négy ferencvárosi játékossal, Nimsz Ádámmal, Radnóti Dániellel, Varga Zéténnyel és Bagi Ádámmal a soraiban készült a magyar U16-os válogatott a Szlovénia elleni nemzetközi felkészülési mérkőzésekre. Korosztályos válogatottunknak ez az első állomása a 2023-as, hazai rendezésű Európa-bajnokságra való felkészülés során.

A Szlovénia elleni első összecsapáson Radnóti Dániel, Nimsz Ádám és Varga Zétény is a kezdőcsapat tagjaként lépett pályára, míg Bagi Ádám betegség miatt ezúttal nem volt ott a meccskeretben.

A mieink nagyszerűen kezdték a találkozót, egymás után vezették a veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat. A 16. percben egy remek labdaszerzést követően fiatal tehetségünk, Varga Zétény egy pazar mozdulattal tekert a kapu jobb oldalába (1-0). A gól után is megmaradt a magyar fölény, a vendégek csak a játékrész második felében próbálkoztak, de Radnóti minden alkalommal védett.

A második félidő már kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon voltak lehetőségek, de gól nem született, így a magyar U16-os válogatott klubunk fiatal tehetségének, Varga Zéténynek a találatával 1-0-ra legyőzte a szlovén korosztályos csapatot.

(Fotó: mlsz.hu)

Leány up: idegenben zárult a felsőházi rájátszás

U15-ös lányaink döntetlent játszottak a PMFC-vel, míg U17-es csapatunk kikapott az MTK otthonában.