2023. szeptember 24.
Megvan a BL-főtábla
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata csoportharmadikként jutott tovább a legjobb 16 mezőnyébe.

A női vízilabda Bajnokok Ligája selejtezőjének eddigi eredményei alapján a vasárnapi zárás előtt már biztos volt az FTC-Telekom Waterpolo női vízilabdacsapata számára, hogy kötelező a győzelem, ha a saját kezünkben akartuk tudni a sorsunkat. Két meccs volt hátra már csak a csoportunkban. Mi a Spandauval, az UVSE pedig a Glyfadával mérkőzött meg. Utóbbi csapattal azonos pontszámmal, jobb egymás elleni eredménnyel és gólaránnyal álltunk a tabellán, őket megelőzve a harmadik helyen. Soron következő ellenfelünk nulla szerzett ponttal a sereghajtó szerepét töltötte be ekkor. Így jó esélyeink voltak arra, hogy csoportharmadikként főtáblára kerüljünk.

Ennek szellemében már a találkozó elejétől kezdve nem is hagytunk esélyt a német csapatnak, zsinórban öt góllal nyitottunk, sorrendben Leimeter Dóra, Gurisatti Gréta, Vályi Vanda, Tóth-Csabai Dóra, majd ismét Gurisatti találtak be. A negyed végén még a berlini gárda is előhúzott egy gólt a kalapból, így 5-1-el záródott az első játékrész. A második nyolc percben gyorsan kétszer is eredményesek voltak a németek (5-3), mi viszont hárommal válaszoltunk erre. Kuna Szonja után a két fiatal, Nagy Laura és Felkai Sára is betalált. A félidőt az ellenfelünk gólja zárta (8-4).

A fordulás után elég egyoldalú volt a játék képe, jó ideig csak Fradi-játékosok kerültek fel a góllövőlistára. Gurisatti, Kuna és Felkai növelték az előnyünket 11-4-re. A túloldalon Ludwig Elena meglőtte csapata ötödik gólját, viszont Leimeter kétszer, Tóth-Csabai és Dömsödi egyszer válaszolt, és máris tíz volt közte (15-5). A németek tudtak még kozmetikázni az eredményen, részünkről Kunáé volt az utolsó szó, így 16-7-re nyertünk, ezzel pedig gyakorlatilag továbbjutottunk és várhatjuk a BL-főtábla sorsolását.

Habár matematikailag még nem volt 100% a továbbjutásunk, hiszen nem az egymás elleni eredmény, hanem a gólarány volt a mérvadó pontegyenlőség esetén, de a mi esetünkben ez a szám +15, míg a negyedik, három pontos Glyfadának -16 volt. A görög gárda a jóval erősebb UVSE ellen küzdött meg, akinél 32 góllal kellett volna, hogy jobbnak bizonyuljon. Ez természetesen nem sikerült, hiszen legnagyobb riválisunk 21-11-re nyert, így a Fradi matematikailag is bejutott a legjobb 16 mezőnyébe.

LEN NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Selejtezőcsoport 4. forduló, 2023. szeptember 24., vasárnap 10:00

Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO - SPANDAU 16-7 (5-1, 3-3, 3-0, 5-3)

Gólszerzők: Gurisatti 3, Leimeter 3, Kuna 3, Felkai 2, Tóth-Csabai 2, Dömsödi, Vélyi, Nagy 1-1

"
"

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.